• DOLAR
  4,7915
  % -0,30
 • EURO
  5,6134
  % 0,18
 • ALTIN
  189,7114
  % 0,70
 • BIST
  94.082,34
  % 1,16
138 HDP’linin yargılandığı dava başladı

138 HDP’linin yargılandığı dava başladı

57’si tutuklu 138 HDP’linin binlerce yıl hapis istemiyle yargılanacağı davanın ilk duruşması başladı. Manisa’da tutuklamalar 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin ardından başlamıştı. Dava öncesi Manisa Adliyesi önünde açıklama yapan HDP’li Osman Baydemir, partililerinin 2 yıldır rehin tutulduğunu söyledi. Baydemir’in konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeler kaydedildi: “Eğer bir toplumda adalet çiğnenmişse, adalet ortadan kaldırılmışsa maya bozulmuş […]

57’si tutuklu 138 HDP’linin binlerce yıl hapis istemiyle yargılanacağı davanın ilk duruşması başladı.

Manisa’da tutuklamalar 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinin ardından başlamıştı. Dava öncesi Manisa Adliyesi önünde açıklama yapan HDP’li Osman Baydemir, partililerinin 2 yıldır rehin tutulduğunu söyledi.

Baydemir’in konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeler kaydedildi:

“Eğer bir toplumda adalet çiğnenmişse, adalet ortadan kaldırılmışsa maya bozulmuş demektir. Bir arada yaşama zemini ortadan kaldırılmış demektir. Neredeyse 2 yıldır Manisa’da il teşkilatlarımız, ilçe teşkilatlarımız, bileşenlerimiz, legal demokratik siyasetin aktörleri, aktivistleri, sade ve sadece demokratik siyasetin içinde yer aldıkları için, basın açıklamalarına katıldıkları için, bir siyasi parti ne yapması gerekiyorsa o siyasi partinin faaliyetlerine katıldıkları için, 2 yıldır rehin tutuluyorlar. Hukuk bu operasyonu yapanlara da lazım olacaktır. Bu hükümete, bu iktidara da lazım olacaktır. Bu iktidarın sopası haline gelmiş olan yargının kendisine de lazım olacaktır.”

Açıklamanın ardından HDP’liler duruşma salonuna geçti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebook