• DOLAR
  6,3773
  % 1,00
 • EURO
  7,4582
  % 1,04
 • ALTIN
  245,7569
  % -0,23
 • BIST
  94.886,87
  % 0,57
2. Amed kitap fuarı başlıyor

2. Amed kitap fuarı başlıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin “özgürlük” temasıyla düzenlediği 2. Kitap Fuarı, 17 Mayıs’ta başlıyor. 72 yayınevinin katılacağı fuar kapsamında, panel, seminer, söyleşi, şiir dinletisi, sergiler düzenlenecek, şair ve yazarlar imza günlerinde okuyucularıyla buluşacak. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Daire Başkanlığı’nın, ilk kez geçen yıl düzenlediği Kitap Fuarı’nın ikincisi 17-22 Mayıs tarihleri arasında Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda gerçekleştirilecek. […]

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin “özgürlük” temasıyla düzenlediği 2. Kitap Fuarı, 17 Mayıs’ta başlıyor. 72 yayınevinin katılacağı fuar kapsamında, panel, seminer, söyleşi, şiir dinletisi, sergiler düzenlenecek, şair ve yazarlar imza günlerinde okuyucularıyla buluşacak.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Daire Başkanlığı’nın, ilk kez geçen yıl düzenlediği Kitap Fuarı’nın ikincisi 17-22 Mayıs tarihleri arasında Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda gerçekleştirilecek.

72 yayınevinin katılacağı Kitap Fuarı kapsamında, panel, şiir dinletisi, söyleşi, seminer, sergi ve konserlerden oluşan 80’i aşkın etkinlik düzenlenecek. Etkinliklerde çok dillilik tercih edilirken, yazarlar ve şairler, imza günlerinde okuyucularıyla buluşacak. 17 Mayıs’ta saat 12.00’da Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak, Fırat Anlı ile Fuar Komitesi’nin açılış konuşmalarıyla başlayacak olan Kitap Fuarı’nın bu yılki onur konuğu Rojavalı Yazar Ehmed Huseynî olacak.

Fuar altı gün boyunca saat 10.00 ile 20.00 arasında kitapseverlere açık olacak.

Sadak: Geniş bir program hazırladık

Fuar hazırlıkları hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Daire Başkanı Cevahir Sadak, fuarın hazırlıklarının tamamlandığını açıkladı. 2. Amed Kitap Fuarı’nın birçok kurumun desteğiyle organize edildiğini kaydeden Sadak, fuarın Sümerpark Ortak Yaşam Alanı içinde kurulacak 2 bin 500 metrekarelik çadırda gerçekleştirileceğini belirtti.

Fuara 72 yayınevinin katılacağını ve 80’i aşkın etkinlik düzenleneceğini ifade eden Sadak, şunları söyledi: “Her kesimi kapsayacak, kimseyi dışında tutmayacak geniş bir program hazırladık. Fuarımız 17-22 Mayıs tarihleri arasında Sümerpark Ortak Yaşam Alanı içerisinde gerçekleşecek. Bu yılki temamız özgürlük. Coğrafyamızın en çok ihtiyaç duyduğu şeyin bu olduğuna kanaat getirdik. Bir de onur konuğumuz olsun, diye kararlaştırdık. Şiirleri ile bize renk katan sevgili Ahmet Hüseyin kitap fuarımızın onur konuğu olarak aramızda olacak.” Fuara çevre il ve ilçelerden de katılım beklediklerini dile getiren Sadak, tüm halkı Kitap Fuarı’na davet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Amed Kitap Kitap fuari

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?