Bilgi
Web sitemize hoşgeldiniz.

ABD’den Türkiye’ye: YPG’ye dokunmayın, El Bab’da yardım edelim

ABD’den Türkiye’ye: YPG’ye dokunmayın, El Bab’da yardım edelim

ABD Savunma Bakanlığı’ndan bir yetkili, ABD’nin El Bab operasyonunda Türkiye’ye destek vermeyi teklif ettiğini fakat bunun karşılığında YPG’ye müdahale edilmemesini talep ettiğini öne sürdü

ABD’li Savunma Bakanlığı yetkilisi, Türkiye’nin IŞİD’e karşı Suriye’nin El Bab kentinde gerçekleştirdiği operasyona bazı etkin yardımlar yapmayı teklif ettiğini, bu konuda görüşmelerin devam ettiğini iddia etti.

Adının açıklanmasını istemeyen ABD’li yetkili, ABD’nin El Bab operasyonuna destek vermeyi teklif ettiğini, öte yandan bunun için bazı koşullar öne sürdüğünü savundu.

Yetkili, “Bu yardım önerileri arasında silahlı insansız hava araçları, hava desteği ve IŞİD’e karşı savaşan muhaliflere mühimmat sağlanması gibi IŞİD’e karşı etkili olabilecek şeyler var.” ifadesini kullandı.

Savunma Bakanlığı yetkilisi, yardımlara karşılık talep edilen koşullara ilişkin soruya, YPG’ye müdahale edilmemesini talep ettikleri imasında bulundu.

Türk yetkililerin bu koşulları uzun süredir reddettiğini ifade eden yetkili, “Mesela El Bab’tan sonra Menbic’e gidilmesin. IŞİD’le mücadelede koalisyon ile tek bir koordinasyon merkezi üzerinden operasyon gerçekleştirilsin.” diye konuştu.

Kaynak: narinaazad

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Türkiye halkları Kürtlere saldırıyı kabullenmiyor. Türkiye demokrasisinin güçlenmesi durumunda bölgede kalıcı barış sağlanacak.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Loading...
Facebook