Bilgi
Web sitemize hoşgeldiniz.

ABD’li Senatör: Kürdistan’a yapılacak her türlü saldırıya engel olacağız

ABD’li Senatör: Kürdistan’a yapılacak her türlü saldırıya engel olacağız

ABD’nin Florida Eyaleti senatörü Marco Rubio, ABD olarak Kürdistan’a yapılacak her türlü saldırıya engel olacaklarını söyledi.

25 Eylül bağımsızlık referandumuyla birlikte gelişen süreci değerlendiren ABD’li Senatör Marco Rubio, “Kürdistan halkının hayallerini gerçekleştirebilmesi için fırsat vermek ve özgür bir ortam oluşturmak gerekiyor” dedi.

Erbil ile Bağdat’ın sorunları kendi aralarında çözmemeleri durumunda zarar edeceklerini söyleyen Rubio, “Hem Erbil hem de Bağdat aralarındaki sorunları çözmeliler ki her iki taraf da zarar etmesin. Aksi takdirde sorunların büyümesi sadece İran ve diğer ülkelerin işine yarar ve onları güçlü kılar. Onlar sadece Irak’ı değil Kürdistan’ı da kontrol etmek istiyorlar.

Ben Kürdistan halkının hayallerinden ve bağımsızlık isteminden vazgeçmesini veya gelecek için umutsuz olmasını istemiyorum.

Fakat her şeye karşı daha duyarlı olmalılar ki attıkları bu adımdan sonra elle tutulacak somut bir şey ellerinde olsun” diye konuştu.

Kürdistan’a yönelik her türlü saldırıya engel olacaklarını vurgulayan ABD’li Senatör Marco Rubio şunları söyledi: ”Bölgede güvensiz ve karışık bir ortamın oluşmasını isteyen birçok taraf var. Fakat bu bizim istediğimiz bir şey değil, biz bölgede güvenlikten yanayız. Kürdistan halkının hayallerini gerçekleştirebilmesi için özgür bir ortamın yaratılmasını istiyoruz. ABD olarak Kürdistan’a yapılacak her türlü saldırıya engel olacağız.”

Kürdistan24

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Loading...
Facebook