Bilgi
Web sitemize hoşgeldiniz.

Başbakandan Kürt futboluna tam destek

Başbakandan Kürt futboluna tam destek

Kürdistan Futbol Birliği Başkanı Sefin Kanebi, Başbakan Neçirvan Barzani’nin, Kürdistan Futbol Birliği’nin faaliyetlerini başlatması için tam destekte bulunacağını açıkladı.

Kürdistan Futbol Birliği Başkanı Sefin Kanebi, 12 Ağustos’ta Başbakan Neçirvan Barzani’ye bir mektup göndererek, mali destek talebinde bulunmuştu.

Sefin Kanebi, bugün yaptığı yazılı açıklamada, Başbakan Barzani’nin mektubuna olumlu yanıt verdiğini belirterek, “Başbakan Neçirvan Barzani, faaliyetlerimizi başlatmamıza tam destek verdi” dedi.

Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin desteğini sürmesi halinde Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’ne (FIFA) üyelik çalışmalarının hızlandırılacağını ifade eden Sefin Kanebi, Başbakan ve tüm futbolseverlerin Kürdistan’da sporun kalkınması için ciddi çaba sarfedeceklerini vurguladı.

Sefin Kanebi, gelecek haftadan itibaren Kürdistan Futbol Birliği çalışmalarına başlayacaklarını kaydetti.

Sefin Kanebi, Başbakan Neçirvan Barzani’ye gönderdiği mektupta, 11 yıldır faaliyet gösterdiklerini belirterek, şunları kaydetmişti:

“2012’de Kürdistan’da ilk defa VIVA Şampiyonası’nı düzenledik. Şampiyonaya farklı bölgelerden takımlar katıldı. Bu şampiyonada Kürdistan birinciliği elde etti. 2015’de Kürdistan’daki gençler, Norveç Kupası’nı aldı. Fakat ne yazık ki son 2 yıldır yaşanan mali krizden dolayı gençlerimiz söz konusu turnuvalara katılamıyor.

Sayın Başbakan Barzani, üzerinizdeki yükün farkındayız. Bu nedenle geçen yıl özel sektörlere yönelik yardımların yapılması çağrısında bulunduk. Başarılı da olduk.

2015-2016 Kürdistan Futbol sezonunu sponsorlarla tamamlamaya çalıştık. Ancak mali krizden dolayı özel sektör bize sponsor olamıyor. Zaho’dan Hanekin’e kadar faaliyetlerimizin sürdürülmesi için bize gerekli bütçeyi sağlamanızı talep ediyoruz.”

Kanebi, mektubunun sonunda, spor faaliyetlerinin durdurulmasının Kürt sporcuları göç etmeye zorladığına da dikkat çekmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Loading...
Facebook