• DOLAR
  6,3773
  % 1,00
 • EURO
  7,4582
  % 1,04
 • ALTIN
  245,7569
  % -0,23
 • BIST
  94.886,87
  % 0,57
Başkan Barzani’den Kürdistan halkına: Gereken yapılacaktır!

Başkan Barzani’den Kürdistan halkına: Gereken yapılacaktır!

Kürdistan Başkanı Mesud Barzani, Heşdi Şabi ve Iraklı güçlerin Kerkük’ gerçekleştirdikleri saldırılar hakkında bir açıklama yayımladı. Kürdistan Başkan Mesud Barzani’nin açıklamalarında şu ifadeleri yer verildi: “Tarih boyunca Kürdistan halkının hakları çiğnendi ve zulme maruz kaldılar. Kürdistan halkı tarih boyunca kendi kimliğini korumak adına katliam ve soykırımlara uğradı. Kürdistan halkı, barışçıl adımlar atarak hiçbir zaman savaş […]

Kürdistan Başkanı Mesud Barzani, Heşdi Şabi ve Iraklı güçlerin Kerkük’ gerçekleştirdikleri saldırılar hakkında bir açıklama yayımladı.
Kürdistan Başkan Mesud Barzani’nin açıklamalarında şu ifadeleri yer verildi:

“Tarih boyunca Kürdistan halkının hakları çiğnendi ve zulme maruz kaldılar. Kürdistan halkı tarih boyunca kendi kimliğini korumak adına katliam ve soykırımlara uğradı.

Kürdistan halkı, barışçıl adımlar atarak hiçbir zaman savaş istemedi ancak savaşlara maruz kaldık. Tüm çabalarımız barışçıl bir şekilde amacımıza ulaşmaktı. Öncelikli amacımız her zaman asayiş ve Kürdistan halkının haklarının savunması oldu.

Kerkük’te yaşananlar, Kürdistan’daki bazı siyasi tarafların ve şahısların verdiği kararlardan dolayı yaşandı. Kürdistan halkı emin olsun ki gereken yapılacaktır. Halkımızın kazanımları, huzur ve güvenliği yeniden sağlanacaktır.

Şu anda ise Kürdistan halkının birliğini ve beraberliğini korumak adına tüm siyasi tarafların birlik olmasından yanayız.

Basın yayın kuruluşlarından isteğim; Kürdistan ve Irak arasında yaşanan söz konusu hassas süreci yurtsever ve ulusalcılık anlayışı çerçevesinde ele almalarıdır.

Dayanıklı Kürdistan halkı, yürekten inançlı ve gönüllü kahraman peşmergelerimiz ile başı dik şehit yakınları şunu iyi bilsinler; evlatlarımızın kanı Kürdistan’ın özgürlüğü uğruna aktı.

Kürdistan’ın bağımsızlığı için yükselen çığlıkları tüm dünya duydu. Şehitlerimizin kanı boşa akmadı ve akıtmayacağız da.

Kürdistan halkı, güçlü dirayeti ve kahraman evlatlarıyla er ya da geç meşru haklarına ve kutsallarına kavuşacaktır. Bugün ise birlik olmamız gereken bir gündeyiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?