• DOLAR
  6,3760
  % -0,14
 • EURO
  7,4759
  % 0,26
 • ALTIN
  246,0991
  % 0,03
 • BIST
  94.886,87
  % 0,57
BM’den Irak hükümetine uyarı

BM’den Irak hükümetine uyarı

Birleşmiş Milletler (BM), Heşdi Şabi’nin bölgeye gelmesiyle Kürt sivillerin yerinden edildiği, ev ve işyerlerinin yağmalandığı ve zarar gördüğü şeklindeki haberlerden endişe duyduklarını açıkladı. BM Irak Yardım Misyonu’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi: “BM olarak bölgedeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve yaşananlardan endişe duyuyoruz. BM olarak Irak Hükümeti’ni her türlü ihlali durdurmak için elinden geleni yapması ve […]

Birleşmiş Milletler (BM), Heşdi Şabi’nin bölgeye gelmesiyle Kürt sivillerin yerinden edildiği, ev ve işyerlerinin yağmalandığı ve zarar gördüğü şeklindeki haberlerden endişe duyduklarını açıkladı.
BM Irak Yardım Misyonu’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“BM olarak bölgedeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve yaşananlardan endişe duyuyoruz. BM olarak Irak Hükümeti’ni her türlü ihlali durdurmak için elinden geleni yapması ve tüm sivillerin korunması konusunda uyarıyoruz.

Ayrıca şiddet eylemleri, gözdağı ve zorla yerinden edilme eylemlerinin sorumlularının da adalet önüne getirilmesini sağlaması için de uyarıda bulunuyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?