• DOLAR
  4,6794
  % -0,86
 • EURO
  5,4552
  % -0,52
 • ALTIN
  191,0041
  % 0,22
 • BIST
  95.852,11
  % 0,84
DalKurd sevinci erteledi

DalKurd sevinci erteledi

DalKurd fena oynamadı ilk yarıyı. 3-1-4-2 dizilişinde bir sorun var. Çünkü defans çıkışlarında paslaşma istasyonunu bire indirmek hiç akıllıca değil. Top rakibe geçtiğinde de defansın önünde bir kişi oynadığı için ani pres imkanı olmuyor ve dolaysıyla bütün takım geriye doğru koşuyor. Bu hiç de akıllıca değil. Ekonomik de değil. “Umarım ikinci yarı da 3-2-3-2’ye döner […]

DalKurd fena oynamadı ilk yarıyı. 3-1-4-2 dizilişinde bir sorun var. Çünkü defans çıkışlarında paslaşma istasyonunu bire indirmek hiç akıllıca değil. Top rakibe geçtiğinde de defansın önünde bir kişi oynadığı için ani pres imkanı olmuyor ve dolaysıyla bütün takım geriye doğru koşuyor. Bu hiç de akıllıca değil. Ekonomik de değil. “Umarım ikinci yarı da 3-2-3-2’ye döner Hoca” dedim, ama hoca dönmedi. Yazık.

Top rakibe geçtiği zaman, ani presle rakibi karşılamak yerine, bütün takımın geriye doğru koşularını, iki yıldır bıkmadan usanmadan eleştiriyorum. Ama kime söylüyorum? Hala o ezik hal, hala o Türk işi korku ve panik.

Top rakibe geçtiğinde, alanı kontrollü biçimde daraltmak, hem geriye koşuları önler, hem de rakibe oynayacak alan bırakmaz. Ama onu yapmaz ve rakibi 18’in içinde karşılamaya çalışırsanız, rakibe oraya kadar gönüllü rehberlik edersiniz. Bu sorun hem DalKurd’un ve hem de Beşiktaş’ın temel defansif sorunudur.

Futbolda en temel prensip şudur: Alan varsa oynayabilirsiniz. Alan yoksa mecburen geriye doğru oynamak zorunda kalırsınız. Bunun tek çaresi, kontrollü alan daraltmak prensibidir.

Bu maçı teknik direktör kaybetti. “Bunu söylemiştim” demek hoş değil, ama en az 10 kez bu adamın yetersiz olduğunu gerekçeleriyle birlikte yazmıştım. Canın sağolsun DalKurd. Her bijî DalKurd.

DalKurd tek çû; Lê bawer bikin ji ber serhişkiya serekantrenör bu ew tekçûn.

Rawez Lawan bütün maç dökülüyordu. Neden Ammar Ahmed tercih edilmedi? İlerde bir mikser olarak Yukiya Sugita’ya ihtiyacın var, sen Ahmed Awad’ı oyuna alıyorsun. Çift santraforların ikisi de hızlı, ama arkalarında yavaş oyuncular var ve araya hiç pas atamıyorlar. Kujtim Bala ve Heradi Rashidi’nin sakarlıklarından söz etmiyorum bile. Neyse yahu.

Ve son olarak; golün yenildiği pozisyonda, Alex DeJohn uzun boylu rakibini arkadan marke etmeye çalışıyor ve Kujtim Bala da rakibin nasıl gol atacağını, eli belinde izliyor.

Bütün bunlara rağmen geriye kalan son iki maçtan birini galibiyetle bitirdiğimizde seneye Allsvenskan’dayız. Her bijî DalKurd. Bu ayın 28’ini bekleyeceğiz doyasıya sevinmek için. O zamana kadar kanser olmayın. Emanetsiniz kendinize. Sevgiyle kalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Dalkurd Şampiyon

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebook