Bilgi
Web sitemize hoşgeldiniz.

Devrimci ÖSO’dan Cerablus Askeri Meclisi’ne destek açıklaması

Devrimci ÖSO’dan Cerablus Askeri Meclisi’ne destek açıklaması

EFRÎN – Özgür Suriye Ordusu’ndan (ÖSO) devrimci 10 tabur, İşgalci Türk devleti ve çetelerine karşı Cerablus Askeri Meclis ve Cerablus halkını desteklediklerini duyurdu. Devrimci taburlar taburları, uluslararası koalisyonu Cerablus’un güneyinde Türk devletinin gerçekleştirdiği sivil katliamdan sorumlu tuttu.

ÖSO içerisindeki devrimci taburlar, Türk devletinin Cerablus’u işgali ve Cerablus’un güneyinde gerçekleştirdiği katliama ilişkin açıklama yaptı.

Açıklama Şehba bölgesinde Arfad (Til Rıfat) kasabasında birçok devrimci taburun komutanlarının katılımıyla gerçekleşti. Açıklama Ceyş El Suwar (Devrimciler Ordusu) Komutan yardımcısı Ehmed Siltan Abû Erac tarafından okundu.

Açıklamada şunlara yer verildi:

“Bölgesel ve uluslararası güçler böyle bir srüeçte bilinçli olarak Suriye’nin tamamında, Halep’in kuzeyinde ve özellikle Cerablus’ta saldırılarını yoğunlaştırmıştır. Türk devletinin Suriye topraklarına müdahale ederek Cerablus’u işgal etmiş ve Cerablus’un güneyinde yer alan Sirêsat ve Bir Kûsa köylerini bombalayarak sivil katliam gerçekleştirmiştir. Bu katliamda onlarca kadın ve çocuk öldürülmüş ve onlarcası da yaralanmıştır.

ÖSO bünyesinde yer alan devrimci tabular olarak (Devrimciler Ordusu, 99’lar Tugayı, Selacîqa Tugayı, El-Ekrad Cephesi güçleri, Mexawîr Homir Tugayı, Demokratik El-Şemal Tugayı, El-Hemze Tugayı, Halep kırsalı aşiretleri güçleri, Özel Görevler Tugayı ve Arfad devrimcileri Taburları) Türk devletinin çete gruplarına destek vermesi ve uluslararası alanın Kuzey Suriye’deki gelişmelere tepkisiz kalmasını kınıyoruz.

Devrimci güçler olarak bölge halkına ve Cerablus Askeri Meclisi’ne desteğimizi açıklıyor onlarla birlikte aynı direniş cephelerinde yer alacağımızı belirtiyoruz.

Katliamlara karşı sessiz kalan BM Güvenlik Konseyi, bölgesel, uluslararası örgüt ve kurumları ile uluslararası koalisyon güçlerini Cerablus’un güneyinde sivillere yönelik gerçekleşen katliamdan sorumlu görüyoruz.”

Açıklama özgür ve çoğulcu bir Suriye’yi inşa etme sloganlarıyla son buldu.

(ad)

ANHA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Loading...
Facebook