• DOLAR
  4,7915
  % -0,30
 • EURO
  5,6134
  % 0,18
 • ALTIN
  189,7114
  % 0,70
 • BIST
  94.082,34
  % 1,16
Futbol Birliği Başkanı’ndan Başbakan’a mektup

Futbol Birliği Başkanı’ndan Başbakan’a mektup

Kürdistan Futbol Birliği Başkanı Sefin Kanebi, Başbakan Neçirvan Barzani’ye bir mektup göndererek, mali destek talebinde bulundu. Sefin Kanebi, Başbakan Neçirvan Barzani’ye gönderdiği mektupta, 11 yıldır faaliyet gösterdiklerini belirterek, şunları kaydetti: “2012’de Kürdistan’da ilk defa VIVA Şampiyonası’nı düzenledik. Şampiyonaya farklı bölgelerden takımlar katıldı. Bu şampiyonada Kürdistan birinciliği elde etti. 2015’de Kürdistan’daki gençler Norveç’te Norway Cup kupasını […]

Kürdistan Futbol Birliği Başkanı Sefin Kanebi, Başbakan Neçirvan Barzani’ye bir mektup göndererek, mali destek talebinde bulundu.

Sefin Kanebi, Başbakan Neçirvan Barzani’ye gönderdiği mektupta, 11 yıldır faaliyet gösterdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“2012’de Kürdistan’da ilk defa VIVA Şampiyonası’nı düzenledik. Şampiyonaya farklı bölgelerden takımlar katıldı. Bu şampiyonada Kürdistan birinciliği elde etti.

2015’de Kürdistan’daki gençler Norveç’te Norway Cup kupasını aldı. Fakat ne yazık ki son 2 yıldır yaşanan mali krizden dolayı gençlerimiz söz konusu turnuvalara katılamıyor.”

Kürdistan’ın içinde bulunduğu mali krizi anladığını söyleyen Sefin Kanebi, sözlerine şöyle devam etti:

“Sayın Başbakan Barzani, üzerinizdeki yükün farkındayız. Bu nedenle geçen yıl özel sektörlere yönelik yardımların yapılması çağrısında bulunduk. Başarılı da olduk. 2015-2016 Kürdistan Futbol sezonunun sponsorlarla tamamlamaya çalıştık.
Ancak mali krizden dolayı özel sektörler bize sponsor olmuyor. Zaho’dan Hanekin’e kadar faaliyetlerimizin sürdürülmesi için bize gerekli bütçeyi sağlamanızı talep ediyoruz.”

Kanebi, mektubunun sonunda, spor faaliyetlerinin durdurulmasının Kürt sporcuları göç etmeye zorladığına dikkat çekti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebook