• DOLAR
  4,6794
  % -0,86
 • EURO
  5,4552
  % -0,52
 • ALTIN
  191,0041
  % 0,22
 • BIST
  95.852,11
  % 0,84
HSD, bir kasabayı daha IŞİD’den kurtardı

HSD, bir kasabayı daha IŞİD’den kurtardı

Suriye Demokratik Güçleri (HSD) El-Umer petrol kuyusuna bağlı olan Medîne Sekeniye bölgesini IŞİD’den kurtardığı bildirildi. YPG öncülüğündeki HSD güçlerinin Fırat’ın Öfkesi operasyonu kapsamında El Umer’e bağlı Medine Sekeniye kasabasını IŞİD’den kurtardığı ve kontrolü sağladığı bildirildi. El Umer Suriye’nin zengin petrol kaynaklarının bulunduğu bölge 22 Ekim günü özel bir operasyonla IŞİD’den temizlenmişti. HSD yoğun çatışmaların yaşandıüı […]

Suriye Demokratik Güçleri (HSD) El-Umer petrol kuyusuna bağlı olan Medîne Sekeniye bölgesini IŞİD’den kurtardığı bildirildi.

YPG öncülüğündeki HSD güçlerinin Fırat’ın Öfkesi operasyonu kapsamında El Umer’e bağlı Medine Sekeniye kasabasını IŞİD’den kurtardığı ve kontrolü sağladığı bildirildi. El Umer Suriye’nin zengin petrol kaynaklarının bulunduğu bölge 22 Ekim günü özel bir operasyonla IŞİD’den temizlenmişti.

HSD yoğun çatışmaların yaşandıüı Medine bölgesindeki operasyonda 15 IŞİD üyesinin öldürüldüğünü ve çok sayıda askeri cephane ile silahın ele geçirdiğini duyurdu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebook