Bilgi
Web sitemize hoşgeldiniz.

İdilli futbolcuların toprak saha tepkisi

İdilli futbolcuların toprak saha tepkisi

Şırnak’ın İdil ilçesinde 2014 yılında kurulan ve 160’a yakın lisanslı futbolcusu ile 60’a yakın alt yapı sporcusu bulunan İdil 1937 Spor Kulübü, yıllardır oynadıkları toprak ve dikenli sahanın yerine modern bir futbol tesisi yapılması için yetkililerden yardım bekliyor.

İdil ilçesinde 2014 yılında kurulan İdil 1937 Spor Kulübü’nün 160 civarında lisanslı futbolcusu ve 60’a yakın altyapı sporcusu, yazın toz ve toprak, kışın ise çamur içinde futbol oynamak zorunda kalıyor.

İlçede, 20 yıldan bu yana amatör lig maçlarının oynandığı toprak sahada eğitim yapan küçük sporcular, artık toz ve toprak içinde spor yapmak istemediklerini söyledi.

İdman sırasında sahada yoğun bir toz bulutu sporcu çocukların sağlığını da olumsuz yönde etkiliyor.

Yaşanan sorunun kurumlar ve idareciler arasındaki kopukluktan kaynaklandığını belirten İdil 1937 Spor Kulübü Başkanı Ekrem Şimşek, “Yüz bin nüfuslu bir ilçede, yıllardır sporcuların toprak sahada oynaması başta bizim, sonra siyasetçi ve idarecilerimizin ayıbıdır” dedi.

İdil 1937 Futbol Kulübü Antrenörü Ömer Koçer ise, öğrencilerin çok sağlıksız koşullarda futbol eğitimi aldığını ifade söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Loading...
Facebook