Bilgi
Web sitemize hoşgeldiniz.

İnşaatlardan şampiyonluğa

İnşaatlardan şampiyonluğa

Vanlı Murat Ekinek, Antalya’da bir yandan inşaatlarda çalışarak bir yandan da halter antrenmanlarına devam ederek Türkiye birincisi oldu.

Ekinek ailesi, Van’da 2011’de yaşanan deprem ardından akrabalarının da bulunduğu Antalya’ya taşındı.

5 kişilik ailenin en küçük çocuğu olan Murat Ekinek, lise ikinci sınıfta başladığı halteri, ailesinin maddi imkansızlıkları nedeniyle bıraktı. Bir yandan okuyan bir yandan da hafta sonları inşaatlarda çalışan Ekinek, liseyi bitirince tekrar halter sporuna başladı.

İnşaatlarda arta kalan zamanlarında halter antrenmanlarını sürdürmeye çalışan Ekinek, 27-30 Nisan’da Konya’da düzenlenen Halter Gençler Türkiye Şampiyonası’nda 56 kiloda birinci olmayı başardı.

Antalya’da bir yandan inşaatlarda çalışan bir yandan da halter antrenmanlarına devam eden Murat Ekinek, Türkiye birincisi olmayı başardı. ( Sinan Özmüş – Anadolu Ajansı )

Pes etmedi

Başarılı sporcu Ekinek, yaptığı açıklamada, 2011 yılında yaşanan depremde evlerinin yıkıldığını belirterek, bu nedenle ailesiyle Antalya’ya göç ettiklerini söyledi.

Lise ikinci sınıfta haltere başladığını ve çok çalışarak Türkiye üçüncüsü olmayı başardığını belirten Ekinek, şunları söyledi:

“Ailemin maddi sıkıntıları yüzünden halteri bırakmak zorunda kaldım. İnşaatta çalıştım, fırında çalıştım. Sonra liseyi bitirdim. Sekiz ay antrenman yapmadım. Arkadaşlarımın çağrısıyla Ekrem Celil hocamızın yanında yeniden haltere başladım.”

6 ay antrenman yaptıktan sonra Konya’da yapılan Gençler Türkiye Halter Şampiyonası’nda birinci olmayı başaran Ekinek, “Şimdi hafta içi antrenmanda, hafta sonu da inşaatta çalışıyorum” dedi.

Haltere ilk başladığında ailesinin, “Boyun kısa kalır” uyarısı yaptığını belirten Ekinek, elde ettiği başarıların ardından, “Oğlum git antrenmanını yap” dediklerini belirtti.

“Oğlum bu işten bir ekmek sahibi olabilir”

Çocuklarının ekmek sahibi olması için inşaatlarda çalıştığını söyleyen baba Kerem Ekinek zamanında imkansızlıklar nedeniyle okuyamadığını belirterek, “Bizim geleceğimiz çocuklarımızdır. Onlar ne kadar ileri giderse bizim için daha iyi olur” dedi

Antrenör Ekrem Celil de Murat Ekinek’in ileride önemli başarılara imza atacağına inandığını vurgulayarak, bunun için desteğe ihtiyaçları olduğunu söyledi. (Kaynak: AA)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Loading...
Facebook