Bilgi
Web sitemize hoşgeldiniz.

Irak Cumhurbaşkanın kızı: Bütün makamlar bağımsızlığa feda olsun

Irak Cumhurbaşkanın kızı: Bütün makamlar bağımsızlığa feda olsun

Irak’ın Kürt Cumhurbaşkanı Fuad Masum’un kızı Şirin Masum, Bağdat’ın referanduma karşı aldığı tavır nedeniyle, Kerkük Valisi Necmeddin Kerim, Maliye Bakanı Hoşyar Zebari, Kerkük İl Meclisi Başkanı Rebiwar Talabani’yi görevden almasına tepki göstererek, “Bütün makamlar Kürdistan’ın bağımsızlığına feda olsun” dedi.
K24’te yer alan habere göre Bağdat’ın Kürdistan’da yapılacak olan bağımsızlık referandumuna yönelik tutumunu eleştiren Şirin Masum, Kürdistan’ın en büyük umudunun bağımsızlık ve özgürlük olduğunu ifade ederek, “Kürtler ne su ne enerji ne de para için mücadele etti. Peşmerge’nin ödediği bedeli rahatımız için harcayamayız. Amaç bağımsızlıktır” dedi.
Aynı zamanda Siyaset bilimleri uzmanı olan Şirin Masum, Irak’ın yönetim şeklinin tıkandığını ve mezhepsel bir yönetime dönüştüğünü ifade ederek şöyle konuştu:
“Bağdat aldığı kararlarla Kürt halkını ve liderliğini korkutmak istiyor. Adaletsiz bir hukuk sistemine sahip. Alınan kararlar ve uygulamalar Irak’ın önceki diktatöryel rejimlerini aratmıyor.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Loading...
Facebook