• DOLAR
  4,7915
  % -0,30
 • EURO
  5,6134
  % 0,18
 • ALTIN
  189,7114
  % 0,70
 • BIST
  94.082,34
  % 1,16
İsveç’ten referanduma destek

İsveç’ten referanduma destek

İsveç’te Liberal Parti’den bir grup parlamenter İsveç hükümetine çağrıda bulunarak Kürdistan’ın bağımsızlık referandumuna destek verilmesini istedi. İsveç’te Liberal Parti’den bir grup parlamente ortak bir açıklamayla Kürdistan’ın bağımsızlığına destek çağrısı yaptı. Kürdistan ve Irak’ın yollarının ayrılmasının en iyi seçenek olduğu belirtilen açıklamada, Kürtlerin de kendi kaderini belirleme hakkı olduğu vurgulandı. Irak hükümetinin anayasaya uymadığı ve Kürdistan’a […]

İsveç’te Liberal Parti’den bir grup parlamenter İsveç hükümetine çağrıda bulunarak Kürdistan’ın bağımsızlık referandumuna destek verilmesini istedi.
İsveç’te Liberal Parti’den bir grup parlamente ortak bir açıklamayla Kürdistan’ın bağımsızlığına destek çağrısı yaptı.

Kürdistan ve Irak’ın yollarının ayrılmasının en iyi seçenek olduğu belirtilen açıklamada, Kürtlerin de kendi kaderini belirleme hakkı olduğu vurgulandı.

Irak hükümetinin anayasaya uymadığı ve Kürdistan’a ekonomik yönden de baskı uyguladığı vurgulanan açıklamada, 2003 yılında Saddam Hüseyin rejiminin yıkılmasıyla başlayan Irak halklarının huzur, barış ve birlikte yaşam çabalarının boşa çıktığına dikkat çekiliyor.

Kürdistan’ın 1.5 milyon mülteciye ev sahipliği yaptığına dikkat çekilen açıklamada, İsveç hükümetinden ve uluslararası toplumdan Kürdistan’ın yükünün hafifletilmesi istendi.

Liberaller, açıklamalarının sonunda İsveç hükümetinin, referandum konusunda Kürt halkının aldığı karara saygı duymasını ve bağımsızlık durumunda Kürdistan devletinin tanınınacağını resmi olarak açıklamasını talep etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebook