• DOLAR
  4,6794
  % -0,86
 • EURO
  5,4552
  % -0,52
 • ALTIN
  191,0041
  % 0,22
 • BIST
  95.852,11
  % 0,84
Kürdistan Hükümeti’nden kriz masası

Kürdistan Hükümeti’nden kriz masası

Kürdistan hükümedi yaptığı açıklamada depremden doyalı yaşanan zararların telafisi ve vatandaşlara hizmet sunulması amacıyla konuyla ilgili bakanlık ve diğer bütün kurumlara “görev başı” talimatı verdi. Hükümetten yapılan açıklamada, depremden kaynaklı ölüm, yaralanma ve diğer bütün maddi ve manevi kayıplar için Kürdistanlılara hizmet sunulması amacıyla bütün hastane, sağlık kuruluşu, Sağlık Bakanlığı ve afet koşullarında hizmet sunulmasıyla […]

Kürdistan hükümedi yaptığı açıklamada depremden doyalı yaşanan zararların telafisi ve vatandaşlara hizmet sunulması amacıyla konuyla ilgili bakanlık ve diğer bütün kurumlara “görev başı” talimatı verdi.
Hükümetten yapılan açıklamada, depremden kaynaklı ölüm, yaralanma ve diğer bütün maddi ve manevi kayıplar için Kürdistanlılara hizmet sunulması amacıyla bütün hastane, sağlık kuruluşu, Sağlık Bakanlığı ve afet koşullarında hizmet sunulmasıyla görevli diğer bütün bakanlık çalışanlarından görevlerinin başına geçmeleri ve hazırda beklemeleri istendi.

Hükümet açıklamasında bütün kentlerin valiliklerine de görevlerinin başında hazır bulunmalarını talep edildi.

Kürdistan hükümeti açıklamasında ayrıca depremde hayatını kaybedenlere rahmet, aile ve akrabalarına sabır dileğinde bulunurken, yaralananlara da acil şifalar dilendi.

K24

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebook