• DOLAR
  4,7915
  % -0,30
 • EURO
  5,6134
  % 0,18
 • ALTIN
  189,7114
  % 0,70
 • BIST
  94.082,34
  % 1,16
Kürt bakan Türk vatandaşlığından çıkıyor

Kürt bakan Türk vatandaşlığından çıkıyor

Kürt kökenli Belçika hükümetinde Eşitlikten Sorumlu Devlet Bakanı olan Zuhal Demir, Türkiye vatandaşlığından çıkmak için harekete geçti. Belçika hükumetinde eşitlikten sorumlu Bakanı Zuhal Demir “Atalarımın doğduğu ülkeyi tanıyamaz oldum, aradaki çukur giderek büyüyor. İslam’ın Türk toplumu üzerindeki etkisi, kadın hakları, azınlıkların hakları, demokrasinin gerilemesi, Türkiye’de her şey tersine gidiyor, Türkiye benim için en iyi tatil […]

Kürt kökenli Belçika hükümetinde Eşitlikten Sorumlu Devlet Bakanı olan Zuhal Demir, Türkiye vatandaşlığından çıkmak için harekete geçti.

Belçika hükumetinde eşitlikten sorumlu Bakanı Zuhal Demir “Atalarımın doğduğu ülkeyi tanıyamaz oldum, aradaki çukur giderek büyüyor. İslam’ın Türk toplumu üzerindeki etkisi, kadın hakları, azınlıkların hakları, demokrasinin gerilemesi, Türkiye’de her şey tersine gidiyor, Türkiye benim için en iyi tatil ülkesi olarak kalacak fakat Türk vatandaşlığı benim için artık uygun olmaktan çıktı” ifadelerini kullandı.

Dersimli bir Kürt olan Zuhal Demir, 2 Mart 1980 Belçika’da doğdu Zuhal Demir avukat diplomasına sahip ve Flaman partisi üyesi, 24 Şubat 2017 tarihinden beri de Belçika hükumetinde “Eşitlikten Sorumlu Devlet Bakanı” olarak görev yapıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebook