Bilgi
Web sitemize hoşgeldiniz.

Maloof: ABD, Rojava’da kalıcı

Maloof: ABD, Rojava’da kalıcı

Eski Pentagon yetkililerinden Michael Maloof, Amerika’nın Rojava’da askeri üs kurarak burada uzun süre kalmak istediğini açıkladı.

Russia Today’a demeç veren, eski Pentagon yetkililerinden Michael Maloof, Amerika’nın Rojava’da askeri üs kurarak burada uzun süre kalmak istediğini açıkladı.

Daha önce Amerikan Savunma Bakanlığında üst düzey yöneticilik yapmış olan Michael Maloof, Amerika’nın YPG ile ilişkilerinin doğal olduğunu belirtti ve Amerika’nın IŞİD’e karşı zafer kazanmak için Kürtlerden yardım almaktan ve YPG’yi silahlandırmaktan başka çaresinin olmadığını söyledi.

Amerika’nın IŞİD’le savaşı sona erdikten sonra da Rojava’yı terk etmeyeceğini söyleyen Maloof, Amerika’nın Rojava’da daimi olarak kalmanın şartlarını oluşturmak için burada bir askeri üs kurma niyetinde olduğunu öne sürdü.

Rojava’da bölgelerinde askeri üs kurmanın Washington açısından doğal olduğunu belirten Maloof, Saddam’ın devrilmesinden sonra Irak’ı terk eden Amerika’nın Irak tecrübesini göz önünde bulundurarak Kürtlerin yardımıyla Irak ve Suriye’deki konumunu güçlendirmek istediğini söyledi.

Michael Maloof, Amerika’nın Kürtlerle işbirliğinin Ankara ile Washington ilşkilerinde geçici olarak soğukluğa neden olacağını; ancak bunun kalıcı olarak bir kopuşa neden olmayacağını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Loading...
Facebook