• DOLAR
  4,6794
  % -0,86
 • EURO
  5,4552
  % -0,52
 • ALTIN
  191,0041
  % 0,22
 • BIST
  95.852,11
  % 0,84
Mele Bahtiyar: Tek bir Kürt kaldığı sürece bu kabul edilmeyecek!

Mele Bahtiyar: Tek bir Kürt kaldığı sürece bu kabul edilmeyecek!

Kürdistan Yurtseverleri Birliği (KYB), Politbüro Sorumlusu Mele Bahtiyar “tek bir şerefli Kürt kaldığı sürece Kerkük’ün bağımsız bir bölge olmasının kabul edilmeyeceğini” söyledi. Ekim ayında hayatını kaybeden KYB Genel Sekreteri Celal Talabani’nin kırkı dolayısıyla yapılan anmaya katılan Mele Bahtiyar, askeri yöntemlerle yapılan değişimlerin siyasi ve idari hakikatin yerini tutamaycağını belirterek, “Yapılacak en iyi şey bütün taraflar […]

Kürdistan Yurtseverleri Birliği (KYB), Politbüro Sorumlusu Mele Bahtiyar “tek bir şerefli Kürt kaldığı sürece Kerkük’ün bağımsız bir bölge olmasının kabul edilmeyeceğini” söyledi.
Ekim ayında hayatını kaybeden KYB Genel Sekreteri Celal Talabani’nin kırkı dolayısıyla yapılan anmaya katılan Mele Bahtiyar, askeri yöntemlerle yapılan değişimlerin siyasi ve idari hakikatin yerini tutamaycağını belirterek, “Yapılacak en iyi şey bütün taraflar için adil olacak görüşme ve müzakere masasına dönmektir” dedi.

KYB Politbüro Üyesi Adnan Müfti ise Rûdaw’a yaptığı açıklamada, “Mam Celal her zaman sorunların çözümü için çaba sarfederdi. Şimdi de Mam Celal’in izinde, diyalog masasında sorunlar çözülmedi” diye konuştu.

KYB’nin eski politbüro üyesi Feridun Abdulkadir ise Kürdistan partilerinin içerde birlik olmaması halinde Kürdistan’ın daha büyük felaketlere maruz kalacağını söyledi.

Feridun Abdulkadir, Kerkük ve diğer bölgelerin tehlikede olduğunu belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebook