• DOLAR
  4,6794
  % -0,86
 • EURO
  5,4552
  % -0,52
 • ALTIN
  191,0041
  % 0,22
 • BIST
  95.852,11
  % 0,84
Mesrur Barzani, Norveç heyetini karşıladı

Mesrur Barzani, Norveç heyetini karşıladı

Kürdistan Bölgesi Güvenlik Konseyi Müsteşarı Mesrur Barzani bugün (8/11/2017), Norveç Ortadoğu Özel Temsilcisi Knut Leen ve Bağdat Büyükelçisi’nden oluşan heyeti kabul etti. Görüşmede Norveç ile Kürdistan Bölgesi arasındaki ilişkiler, bölgedeki gelişmeler ve Erbil ile Bağdat arasındaki ilişkiler değerlendirildi. Kürdistan Bölgesi Güvenlik Konseyi Müsteşarı Mesrur Barzani, Norveç hükümeti Ortadoğu Özel Temsilcisi ve Bağdat Büyükelçisi’nden oluşan heyeti […]

Kürdistan Bölgesi Güvenlik Konseyi Müsteşarı Mesrur Barzani bugün (8/11/2017), Norveç Ortadoğu Özel Temsilcisi Knut Leen ve Bağdat Büyükelçisi’nden oluşan heyeti kabul etti. Görüşmede Norveç ile Kürdistan Bölgesi arasındaki ilişkiler, bölgedeki gelişmeler ve Erbil ile Bağdat arasındaki ilişkiler değerlendirildi.
Kürdistan Bölgesi Güvenlik Konseyi Müsteşarı Mesrur Barzani, Norveç hükümeti Ortadoğu Özel Temsilcisi ve Bağdat Büyükelçisi’nden oluşan heyeti kabul etti.

Norveç heyeti, Bağdat ile Erbil arasındaki krizin Anayasa çerçevesinde çözülmesini umduklarını belirterek, tarafların sorunlarını ne kadar hızlı çözerse o kadar IŞİD sonrası gelişmlere hazır duruma geleceği ifade edildi.

Kürdistan Bölgesi’nin referandum konusundaki tavrını yineleyen Kürdistan Bölgesi Güvenlik Konseyi Müsteşarı Mesrur Barzani, Bağdat’ın Kürdistan Bölgesi referandumuna karşı gösterdiği tavrın Anayasa’ya aykırı olduğunu belirterek Bağdat’ta bazı kötü niyetli grupların siyasi süreci bozmak ve Anayasa dışına çıkmak için çaba gösterdiğine dikkat çekti.

Yaşanan sorunlara karşı askeri yöntemin sonuç alamayacağını ve yaşanan krizi derinleştireceğini dile getiren Mesrur Barzani, Bağdat’ın hiçbir önkoşul sunmaksızın Anayasa çerçevesinde diyaloğu kabul etmesi gerektiğine vurgu yaptı.

basnews

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebook