Bilgi
Web sitemize hoşgeldiniz.

MLKP: Ulaş Bayraktaroğlu Ölümsüzdür

MLKP: Ulaş Bayraktaroğlu Ölümsüzdür

MLKP, Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) Ulaş Bayraktaroğlu için yayınladığı mesajda, “Ulaş yoldaş, devrim için dövüşürken, kavgamıza kattıklarını, şimdi de ölümsüzlüğü ile sürdürecek ve yolumuzu aydınlatan meşaleler arasında hak ettiği saygın yerini alacaktır” ifadelerine yer verildi.

MLKP, Fırat’ın Gazabı Hamlesi’nde DAIŞ çetelerine karşı savaşırken şehit düşen BÖG Komutanı Ulaş Bayraktaroğlu için açıklama yayınladı.

Açıklama şu şekilde:

“Devrimci kavga yoldaşımız ve silah arkadaşımız, Ulaş Bayraktaroğlu’nu, faşist DAİŞ karanlığına karşı mücadelede, ölümsüzlüğe uğurladık. Rakka’nın kuşatılmaya başladığı zamanlarda, devrimci görevlerinin başında ve ön cephede ölümsüzleşen Ulaş Bayraktaroğlu yoldaşımızın erken şehadeti dolayısıyla, kurucu önderlerinden olduğu Devrimci Komünarlar Partisi’ne, genel komutanlığını yaptığı Birleşik Özgürlük Güçleri’ne ve ailesine başsağlığı dileklerimizi iletiyor, yoldaşımızın anısı ve idealleri önünde saygıyla eğiliyoruz.

Gerek Türkiye cephesinde gerekse Rojava’da, aynı barikatlarda, aynı mevzilerde ortak düşmanlarımıza karşı beraber dövüştüğümüz yoldaşımız Ulaş Bayraktaroğlu’nun şehadeti hem devrimci hareketimiz hem de halklarımız için önemli bir kayıptır. Ancak inanıyoruz ki, devrim mücadelemiz, tıpkı adını aldığı Ulaş Bardakçı gibi, nice Ulaşları ortaya çıkartacak ve onlar, kadın erkek genç devrimciler, kendilerinden önce gidenlerin anılarına bağlı kalarak, düşlerini gerçek kılacaktır.

Ulaş Bayraktaroğlu, “devrim için dövüşmeyene sosyalist denmez” sözünü eylemiyle pratikleştirmiş bir siper yoldaşımız olarak, aramızdan ayrıldı. O, iddialı devrimciliğin, cesur militanlığın bir örneği ve beraber savaşmaktan onur duyduğumuz bir şehidimizdir şimdi. Ulaş yoldaş, devrim için dövüşürken, kavgamıza kattıklarını, şimdi de ölümsüzlüğü ile sürdürecek ve yolumuzu aydınlatan meşaleler arasında hak ettiği saygın yerini alacaktır.

İnanıyoruz ki, peşi sıra gelen genç yoldaşları, onun yükselttiği bayrağı daha da yukarılara çıkartacak ve ideallerini gerçek kılmak için kavgayı büyütecektir. Bu ortak mücadelemizde bizlerin de boyun borcu ve sözüdür. Ulaş yoldaşın ve tüm şehitlerimizin düşleri, bedeli ne olursa olsun, mutlaka gerçekleştirilecektir.

Rojava’nın Mehmet’i, Türkiye devriminin Ulaş’ına sözümüzdür; Kobani’den Minbiç’e, Grê Spî’den Rakka’ya kadar, dövüşe dövüşe kazandığımız onur ve özgürlük mücadelemiz daha da büyüyecek, faşist DAİŞ çeteleri, onların destekçileri yenilecektir. Rojava’dan yükselen, devrim ateşleri dört bir yanı saracaktır.

Ulaş yoldaşımızın düşlerini kurduğu Türkiye ve Kürdistan devriminin zaferi O’na ve tüm şehitlerimize armağan edilecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Loading...
Facebook