Bilgi
Web sitemize hoşgeldiniz.

Papa’dan iklim çıkışı: Görmeyenler aptaldır!

Papa’dan iklim çıkışı: Görmeyenler aptaldır!

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco, Irma Kasırgasının ABD, Meksika ve Karayipleri vurmasının ardından yaptığı açıklamada, iklim değişikliğini reddedenlere “aptal” dedi.

5 günlük Kolombiya ziyareti dönüşünde bir basın toplantısı düzenleyen Papa, “İklim değişikliğinden şüphesi olanlar gidip bilim insanlarıyla konuşmalılar” dedi.

Papa, “Bu fikirler havadan gelmiyorlar. Dünya liderleri iklim değişikliği konusunda bir karar alarak uygulayacaklar ve bu kararları tarih yargılayacak” ifadesini kullandı.

İklim değişikliği konusunda politikacıları eleştiren Papa, İncil’den alıntı yaparak, “İnsanlar aptaldır, inatçıdır ve görmemektedir” dedi.

Trump inanmadığını söylemişti

ABD Başkanı Donald Trump, Haziran ayında ülkesnin Paris İklim Değişikliği Anlaşması’ndan çekileceğini duyurmuştu.

Trump daha önce iklim değişkiliğyle ilgili şunları söylemişti:

“Küresel ısınma konsepti, Çinliler tarafından ABD’deki imalatı rekabetçi olmayan bir hale getirmek için yaratılmıştır. Bize çok pahalıya gelen ‘küresel ısınma’ saçmalığı sone erdirilmelidir. Gezegenimiz donuyor, düşük hava sıcakları kaydediliyor ve küresel ısınma biliminsanları buzun içine sıkışmış durumda. Teksas’tan Tennessee’ye kadar buz fırtınaları esiyor. Los Angeles’tayım ve hava buz gibi. Küresel ısınma çok pahalı bir aldatmacadır.

ABD daha önce görülmemiş kar fırtınaları ve dondurucu soğukların etkisinde. KÜRESEL ISINMA aldatmacasını yaratanların bu ismi İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ olarak değiştirmeleri çok akıllıca oldu! Hava çok uzun zamandır o kadar soğuk ki, küresel ısınma ALDATMACASINI YARATANLAR paranın akışını devam ettirmek için bu terimi iklim değişikliği olarak değiştirmek zorunda kaldılar.
Tüm hava durumu olayları İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ ALDATMACASINI YARATANLAR tarafından ‘gezegeni kurtarmak için daha fazla vergi ödemeliyiz’ argümanını doğrulamak için kullanılıyor. Söylediklerine kendileri de inanmıyorlar.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Loading...
Facebook