• DOLAR
  6,3760
  % -0,14
 • EURO
  7,4759
  % 0,26
 • ALTIN
  246,0991
  % 0,03
 • BIST
  94.886,87
  % 0,57
Putin’den Kürt sanatçı Zara’ya ödül

Putin’den Kürt sanatçı Zara’ya ödül

Birbirinden güzel şarkıları ve büyük başarısıyla Rusya’da yıldızı parlayan Kürt kızı Zara Paşa Mihoyan’a Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den ödül. Çocukluğundan beri şarkı söylemeyi çok sevdiğini belirten Zara, Kurdistan24’e şunları söyledi: “Leningrad’da dünyaya geldim ancak şarkı söyleme arzumun yüksek olmasından dolayı St. Petersburg’a taşındık ve burada müzik, tiyatro ve drama alanında öğrenime başladım.” Rusya’da düzenlenen […]

Birbirinden güzel şarkıları ve büyük başarısıyla Rusya’da yıldızı parlayan Kürt kızı Zara Paşa Mihoyan’a Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den ödül.
Çocukluğundan beri şarkı söylemeyi çok sevdiğini belirten Zara, Kurdistan24’e şunları söyledi:

“Leningrad’da dünyaya geldim ancak şarkı söyleme arzumun yüksek olmasından dolayı St. Petersburg’a taşındık ve burada müzik, tiyatro ve drama alanında öğrenime başladım.”

Rusya’da düzenlenen Zeb Morning Star şarkı yarışmasında birinci olup yıldızı parlayan Zara, bu başarıdan sonra düzenlediği ilk konserinde daha 16 yaşında.

PUTİN’DEN ÖDÜL

Bu güne kadar birçok ödül alan Zara, en son Kremlin Sarayı’ndaen Rusya’nın en prestijli müzik ve sanat ödülü olan ‘Federal Rusya Emekçi Artist ödülünü Devlet Başkanı Vladimir Putin’in elinden aldı.

Zara, Vladimir Putin’in elinden aldığı büyük ödülle ilgili “Bu, benim için büyük bir gurur ama aynı zamanda büyük bir sorumluluk.” dedi.

UNESCO İYİ NİYET ELÇİSİ

Şarkıcılığının yanı sıra oyunculukta da kariyer yapmak isteyen Zara aynı zamanda Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün (UNESCO) 2016 iyi niyet elçisi seçilmiş.

Bu güne kadar 9 albüm çıkarıp hem Rusya hem de uluslararası düzeyde sayısız konserler düzenleyen Zara Paşa Mihoyan, Kürtçe dahil 10 dilde şarkı söylüyor.

KÜRDİSTAN ÖZLEMİ

Kürt halkının içinde bulunduğu duruma da oldukça duyarlı olduğunun altını çizen Zara Kürdistan’a özlemini şöyle dile getirdi:

“Kürt halkına karşı büyük haksızlıklar gerçekleştirildiğinin farkındayım. Bu haksızlıklar niye sürekli benim halkımın başına geliyor bilmiyorum. Bu yüzden Kürdistan’a gitmeyi ve halkıma destek sunmayı çok istiyorum. Başımız dik çünkü biz haklıyız ve Kürdistan bir gün bağımsızlığına kavuşacak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?