Dolar : Alış : 3.7816 / Satış : 3.7884
Euro : Alış : 4.6527 / Satış : 4.6611
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul11°CÇok Bulutlu

1xbet

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 5177 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Referandum müzakereleri Kürdistan’da devam edecek

21 Ağustos 2017 - 96 kez okunmuş
Ana Sayfa » Kürdistan»Referandum müzakereleri Kürdistan’da devam edecek
Referandum müzakereleri Kürdistan’da devam edecek

Kürdistan Referandum Heyeti, Bağdat’taki diplomatik temasları çerçevesinde Şii Ulusal Koalisyonuyla ikinci görüşmesini gerçekleştirdi.,
Görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenleyen Kürdistan Referandum Heyeti Başkanı Roj Nuri Şaweys ile Kanun Devleti Parlamenteri Amir Huzai, Erbil ve Bağdat arasında devam eden müzakerelerin ikinci turuna Erbil’de devam edilmesinin kararlaştırıldığını açıkladı.

Şii Ulusal Koalisyonuyla 3 saat süren ikinci toplantıda birçok mesele ve sorunların çözümünün ele alındığını dile getiren Roj Nuri Şaweys, “Hem Irak Başbakanı Haydar Abadi hem de Şii Ulusal Koalisyonu yetkilileriyle yaptığımız Görüşmelerde karşılıklı olarak sorunları ve çözümlerini görüştük. Karşılıklı olarak daha yakın görüşlerde buluştuk. Terörle mücadele konularını da görüştük” dedi.

Şaweys şöyle konuştu: “Karşılıklı bir ittifak söz konusu değil. Buradaki görüşmeleri liderlerimize aktaracağız. Bunlar sadece karşılıklı görüşmeler. Görüşmelerin ikinci turu Erbil’de yapılacak. İnşallah iyi bir karara varılır. Karşılıklı anlayış niyetinde olunursa zamanımız var ve bize yeter.”

Kürdistan Heyeti ile referandum konusuyla birlikte birçok konuyu görüştüklerini söyleyen Amir Huzai ise şunları söyledi: Erbil ve Bağdat arasında müzakerelerin devam etmesine karar verildi. Siyasi mercilerimizle görüştükten sonra önümüzdeki haftalarda görüşmeler devam edecek. Bütün meselelerde iki taraf arasında karşılıklı anlayış var.”

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler : , , ,
Facebook