Dolar : Alış : 3.7816 / Satış : 3.7884
Euro : Alış : 4.6527 / Satış : 4.6611
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul8°CYağışlı

1xbet

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 5177 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Selahattin Demirtaş: AKP – MHP erken seçime hazırlanıyor

13 Ağustos 2017 - 193 kez okunmuş
Ana Sayfa » küçük Manşet»Selahattin Demirtaş: AKP – MHP erken seçime hazırlanıyor
Selahattin Demirtaş: AKP – MHP erken seçime hazırlanıyor

Selahattin Demirtaş, HDP’nin Van’da devam eden Vicdan ve Adalet Nöbeti’ne mesaj gönderdi. Demirtaş AK Parti-MHP’nin erken seçim hazırlıklarına başladıklarını açıkladı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır’dan İstanbul’a ardından Van’a Vicdan ve Adalet Nöbeti, Musa Anter Barış Parkı’nda devam ediyor. Nöbete HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın mesaj gönderdiği ifade edildi. Demirtaş’ın gönderdiği mesaj HDP Van Milletvekili Lezgin Botan tarafından okundu.

Mesajında halkın AKP- MHP ittifakına boyun eğmeyeceğini belirten Demirtaş, “Doksanlı yıllarda halkımızı sindirmek için JİTEM ve kontrgerilla örgütlenmesiyle infaz, kaybetme ve işkence uygulamaları yapılırdı. Şimdi ise yargı organının bazı mensupları adeta kontrgerilla gibi kullanılmakta, yargı eliyle yargısız infazlar yapılmaktadır. Geçmişte JİTEM ve kontrgerillaya boyun eğmeyen halkımız, AKP-MHP faşist blokunun şu andaki zulüm uygulamalarına da boyun eğmeyecektir”dedi.

Ayrıca AKP – MHP’nin erken seçim hazırlıklarına başladığını ileten Demirtaş,”AKP-MHP ittifakı erken seçim hazırlıklarına başlamıştır. Beni ve arkadaşlarımı yasadışı bir şekilde içeride tutmalarının nedeni budur. Eş Genel Başkanımız ve Van vekilimiz Sayın Figen Yüksekdağ’ın hukuka aykırı bir şekilde vekilliğini ve eşbaşkanlığını düşürmelerinin nedeni de erken seçime hazırlıktır. Elbette bizler seçimden korkacak değiliz” dedi.

HDP üyelerinde de seslenen Demirtaş,“Öncelikle bütün halkımızı yapılacak olan il-ilçe kongrelerinde görev almaya ve bu çalışmalara coşkuyla katılmaya davet ediyorum. Kadın ve Gençlik meclislerimiz, bütün mahallelere kadar örgütlenmelerini tamamlamalıdır. Bir yandan haksızlığa karşı direnirken, diğer yandan halkımızı olası bir seçime hazırlamalıdır” değerlendirmesinde de bulundu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Facebook