• DOLAR
  6,3760
  % -0,14
 • EURO
  7,4759
  % 0,26
 • ALTIN
  246,0991
  % 0,03
 • BIST
  94.886,87
  % 0,57
Soğuk hava koşulları Doğu Kürdistanlı depremzedeleri zora soktu

Soğuk hava koşulları Doğu Kürdistanlı depremzedeleri zora soktu

Soğuk hava koşulları sığınacak yerleri olmayan Doğu Kürdistanlı depremzedeleri zora soktu. Kürdistan ve Doğu Kürdistan’ı 12 Kasım günü 7.3 şiddetinde vuran deprem en çok Kirmanşah’ın Serpil Zehawi bölgesinde etkili oldu. Deprem sonrası kışın zor soğuk hava koşullarını naylon bir çadırda geçirmek zorunda kalan Serpil Zehawililer zorlu kış koşullarına dayanamayacaklarını, İran hükümetinin depremzedelere ilgisiz kaldığını ve […]

Soğuk hava koşulları sığınacak yerleri olmayan Doğu Kürdistanlı depremzedeleri zora soktu.
Kürdistan ve Doğu Kürdistan’ı 12 Kasım günü 7.3 şiddetinde vuran deprem en çok Kirmanşah’ın Serpil Zehawi bölgesinde etkili oldu. Deprem sonrası kışın zor soğuk hava koşullarını naylon bir çadırda geçirmek zorunda kalan Serpil Zehawililer zorlu kış koşullarına dayanamayacaklarını, İran hükümetinin depremzedelere ilgisiz kaldığını ve artık herhangi bir yardımda bulunacaklarını ummadıklarını söylüyor. Depremzedeler, soğuk kış koşullarını geçirebilecekleri dayanıklı çadırlar yapmaya çalıştıklarını söylediler.

Soğuk kış koşullarının 6 ay sürdüğü Serpil Zehawi bölgesinde dışarıda kalan depremzedeler, sığınacak bir yerleri olmadığı için soğuk havanın depremzedeler ve özellikle de çocuklar için büyük bir tehdit olduğunu ve bunun depremzedelerin başına daha büyük felaketler getireceğini belirterek, halktan yardım beklediklerini dile getirdiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?