Dolar : Alış : 3.7816 / Satış : 3.7884
Euro : Alış : 4.6527 / Satış : 4.6611
HAVA DURUMU
hava durumu

istanbul8°CYağışlı

1xbet

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 5177 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Suudi yazar: Hiç bir güç Kürdistan halkını bağımsızlıktan caydıramaz

12 Ekim 2017 - 565 kez okunmuş
Ana Sayfa » küçük Manşet»Suudi yazar: Hiç bir güç Kürdistan halkını bağımsızlıktan caydıramaz
Suudi yazar: Hiç bir güç Kürdistan halkını bağımsızlıktan caydıramaz

Suudi Arabistanlı yazar Tofik Seyf, Irak hükümetinin Kürdistan Bölgesi’nin referandumuna karşı akılane bir yol seçmesini, Erbil hükümeti ile diyaloğu esas alarak çözüm arayışı içerisinde olması gerektiğini söyledi.
Şark ül Awsad gazetesinde bir makalae kaleme alan Suudi Arabistanlı yazar Tofik Seyf, Irak hükümetinin Kürdistan Bölgesi’ne karşı aldığı tavır ve politikaları eleştirerek, Bağdat hükümetinin Erbil ile akılane bir çözüm yolunu tercih etmesi gerektiğini yazdı.

Siyasi ve ekonomik yaptırımların Kürdistan halkını bağımsızlık rüyasından caydıramıyacağını belirten Tofik Seyf, hiçbir gücün Kürdistan Bölgesi’ni federal sisteme döndermeye gücü yetmeyeceğini, çünkü referandum sonrası Kürtlerin durumunun öncekinden daha da iyiye doğru gittiğini kaydetti. Seyf, Irak hükümetine akılane bir politika gütmesi yönünde tavsiyede bulunarak Erbil ile diyalog içerisinde sorunları çözmesi gerektiğini söyledi.

Kürdistan Bölgesi 25 Eylül’de bağımsızlık referandumuna gitmiş, referanduma sonrası Irak hükümeti Erbil ve Süleymaniye havaalanlarına dış seferleri durdurmuş ve bir dizi kararlar almıştı

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :
Facebook