• DOLAR
  4,7915
  % -0,30
 • EURO
  5,6134
  % 0,18
 • ALTIN
  189,7114
  % 0,70
 • BIST
  94.082,34
  % 1,16
Taraftar, Amedspor – Diyarbekirspor gerginliğinden rahatsız

Taraftar, Amedspor – Diyarbekirspor gerginliğinden rahatsız

Diyarbakır’ın iki profesyonel futbol kulübü olan Amedspor ile Diyarbekirspor arasında yaşanan gerginlik taraftar gruplarını harekete geçirdi. İki kulüp arasında transfer nedeniyle yaşanan gerginliğe ve karşılıklı açıklamalara taraftar grupları el koydu. Durumdan rahatsız olan Azrailler, Barikat ve Direniş grupları ortak açıklamada ‘Kenetlenme’ çağrısı yaptı, kulüpleri uyardı. “Beraberliğe ihtiyacımız var” Direniş, Barikat ve Azrail Taraftar Gruplarının ortak […]

Diyarbakır’ın iki profesyonel futbol kulübü olan Amedspor ile Diyarbekirspor arasında yaşanan gerginlik taraftar gruplarını harekete geçirdi. İki kulüp arasında transfer nedeniyle yaşanan gerginliğe ve karşılıklı açıklamalara taraftar grupları el koydu. Durumdan rahatsız olan Azrailler, Barikat ve Direniş grupları ortak açıklamada ‘Kenetlenme’ çağrısı yaptı, kulüpleri uyardı.

“Beraberliğe ihtiyacımız var”

Direniş, Barikat ve Azrail Taraftar Gruplarının ortak yaptığı basın açıklamasında kulüp yöneticilerine sağduyu çağrısı yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde kısır döngülerde yarışmak bize herhangi bir kazanç sağlamadığı gibi çok büyük bir tahribat yaratmaktadır. Bizlere karşı yapılan onca düşmanlığı unutmamak gerekir. Ancak el ele vererek bu düşmanlarla baş edebilir ve ayakta kalabiliriz. Aksi bir durumda hem sportif hem de genel anlamda başarı sağlanmayacağı gibi büyük zararlar görebiliriz. Son dönemlerde iki kulübümüzün hoş karşılamadığımız ve gereksiz bulduğumuz tartışmaları bizleri derinden üzmüştür.”

“Birlikte hedefimize ulaşmalıyız”

Sportif başarının elde edilmesi için bu tür tartışmalardan uzak durulması gerektiği vurgulanan çağrıda, sağlıklı bir iletişimle sorunların çözülebileceğine dair vurgu yapıldı. Açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı: “Kenetlenerek el ele vermemiz gerekmektedir. Eğer ortada yanlış bir davranış var ise bunun çözülme yeri sosyal medya değildir. Sağlıklı iletişimle ve görüşmelerle yanlışlar rahatlıkla çözülebilir ve sonuç alınabilir. Çünkü art niyetli olan ve şehrin birliğinden rahatsızlık duyan bazı mihraklar fırsattan yararlanıp sahte hesaplarla değerli kulüplerimize ağır hakaret ve küfür etme cüretini göstermektedirler. Bu tür kişilerin yaptıklarını camialarımıza yüklemek eksikliktir. Son olarak her türlü koşulda sevdamız ve aşkımız olan takımlarımıza yürek vermiş taraftarlar olarak değerli kulüplerimize açık çağrımızdır, lütfen bu tür tartışma ve ayrıştırmalardan uzak durunuz. Birbirimize daha bir kenetlenmeli ve sırt sırta verip birlikte hedefimize ulaşmalıyız” dendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebook