Dolar : Alış : 3.8872 / Satış : 3.8942
Euro : Alış : 4.5770 / Satış : 4.5853
Web Autosurf Echange de Trafic, Facebook Fan Like, youtube vue , ptp
HAVA DURUMU
hava durumu

Tunceli9°CYağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 17 Kategoride 4384 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkmen Halk Partisi: Kerkük’te Peşmerge dışında güç istemiyoruz

09 Ocak 2017 - 93 kez okunmuş
Ana Sayfa » Kürdistan»Türkmen Halk Partisi: Kerkük’te Peşmerge dışında güç istemiyoruz
Türkmen Halk Partisi: Kerkük’te Peşmerge dışında güç istemiyoruz

Irak Türkmen Halk Partisi, Peşmerge Güçleri’nin, Kerkük’teki tüm bileşenleri koruduğunu belirterek, Kerkük’e güç getirilmesi için Bağdat’a çağrı yapan kesimleri sert dille eleştirdi.

Irak Türkmen Partisi bugün yaptığı yazılı açıklamayla, Kerkük’e güç getirilmesi için Bağdat’a çağrı yapan kesimlere cevap verdi.

Peşmerge Güçleri’nin, Kerkük’ü savunmak için binlerce şehit ve kurban verdiği belirtilen açıklamada, ‘‘En karanlık süreçte Peşmerge’nin bölgeyi savunmasını asla unutmayacağız’’ denildi.

Kürd ve Türkmenler başta olmak üzere bölgedeki tüm bileşenlerin mal-can güvenliğini Peşmerge’nin sağladığı ifade edilen açıklamada, ‘‘Dışarıdan güç getirilmesini isteyenler, bölgedeki birlikte yaşamı bozmak istemektedirler. Bağdat’a çağrımız şudur; Kerkük’te yeniden bir güç oluşturmak veya kente güç getirmek gerekli değildir. Eğer güç getirilirse bölgedeki çelişkiler ve sorunlar artar ve derinleşir’’ ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, Kürdistan Bölgesi Hükümeti’ne de seslenen Irak Türkmen Partisi, kendi topraklarını korumak için gönüllü Peşmerge olmak isteyen Türkmen gençlere izin verilmesi istendi.

Açıklamanın sonunda, ‘‘Kerkük’te Peşmerge Güçleri kalmalı. Çünkü hiçbir ayrım yapmadan Kerkük halkını korumaktalar’’ ifadelerine yer verildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar