• DOLAR
  4,6794
  % -0,86
 • EURO
  5,4552
  % -0,52
 • ALTIN
  191,0041
  % 0,22
 • BIST
  95.852,11
  % 0,84
Türkmen parlamenter: Kerkük, Kürdistan kentidir

Türkmen parlamenter: Kerkük, Kürdistan kentidir

Kürdistan Bölgesi Parlamentosu Türkmen parlamenter Muna Kahveci, Kerkük’ün ayrı bir bölge olmasına karşı olduklarını söyledi. BasNews’e konuşan Kürdistan Bölgesi Parlamentosu Türkmen Referandum Partisi Parlamenteri Muna Kahveci, Türkmenlerin Kerkük’ün ayrı bir statüye sahip olmasına karşı olduğunu ve Kerkük’ün Kürdistan’ın bir kenti olduğunu söyledi. Kerkük’teki bazı Türkmen partilerinin Kerkük’ü ayrı bir statüye kavuşturma girişimibib tüm Türkmenlerin görüşü […]

Kürdistan Bölgesi Parlamentosu Türkmen parlamenter Muna Kahveci, Kerkük’ün ayrı bir bölge olmasına karşı olduklarını söyledi.
BasNews’e konuşan Kürdistan Bölgesi Parlamentosu Türkmen Referandum Partisi Parlamenteri Muna Kahveci, Türkmenlerin Kerkük’ün ayrı bir statüye sahip olmasına karşı olduğunu ve Kerkük’ün Kürdistan’ın bir kenti olduğunu söyledi.

Kerkük’teki bazı Türkmen partilerinin Kerkük’ü ayrı bir statüye kavuşturma girişimibib tüm Türkmenlerin görüşü olmadığınu belirten Muna Kahveci, Türkmen partilerinden Peşmerge’ye karşıt olmaktan vazgeçmelerini istedi. Muna Kahveci, “Peşmerge, Kerkük halkını koruyan tek güçtü” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebook