• DOLAR
  6,3760
  % -0,14
 • EURO
  7,4759
  % 0,26
 • ALTIN
  246,0991
  % 0,03
 • BIST
  94.886,87
  % 0,57
YNK Kerkük’e yeni Vali atayacak!

YNK Kerkük’e yeni Vali atayacak!

YNK Kerkük sorumlusu Aso Mamend, YNK’nin Kerkük’e yeni vali atayacağını söyledi. Süleymaniye’de basın toplantısı düzenleyen Aso Mamend, dün geceyi Kerkük’te geçirdiğini, kentte durumun sakin olduğunu ve bütün halkın evlerine geri döndüğünü dile getirdi. Mamend bugün de Kerkük’e döneceğini ifade etti. Heşdi Şabi güçlerinin yarın kentten çekileceğini söyleyen Mamend, valilik makamının kendi payları olduğunu ve en […]

YNK Kerkük sorumlusu Aso Mamend, YNK’nin Kerkük’e yeni vali atayacağını söyledi.
Süleymaniye’de basın toplantısı düzenleyen Aso Mamend, dün geceyi Kerkük’te geçirdiğini, kentte durumun sakin olduğunu ve bütün halkın evlerine geri döndüğünü dile getirdi. Mamend bugün de Kerkük’e döneceğini ifade etti.

Heşdi Şabi güçlerinin yarın kentten çekileceğini söyleyen Mamend, valilik makamının kendi payları olduğunu ve en yakın zamanda yeni bir kişi atayacaklarını belirtti.

Kerkük’te vatandaşlara yönelik hak ihlalleri hakkında Mamend, “Bu olaylar yaşanmıştır. Heşdi Şabi’nin bazı hırsız ve çeteleri Kürtlerin evlerine yöneliyor ama durum sakin ve halk evlerine dönmüş durumda. Halkın korunacağı teminatı da verildi” ifadelerinde bulundu.

YNK’li Mamend son olarak şunları söyledi: “Eğer referandum yapılırsa Kerkük tehlikeye girecek denildi. Daha sonra da Kerkük’e saldırı oldu, şiddetli bir çatışma yaşandı ancak güçler karşı koymadı. Çekilmek en iyi seçenekti. Çünkü çekilmeseydik binlerce peşmerge şehit düşecekti.”

Rudaw

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?