• DOLAR
  6,0869
  % 0,28
 • EURO
  7,0328
  % 0,67
 • ALTIN
  233,8224
  % 0,36
 • BIST
  90.185,99
  % 1,64
ABD: Afrin operasyonu askerlerimizi riske atıyor

ABD: Afrin operasyonu askerlerimizi riske atıyor

ABD Ulusal İstihbarat Ajansı Direktörü Dan Coats, Türkiye’nin “Zeytin Dalı Harekatı” adı altında Afrin’e yönelik başlattığı operasyonun bölgedeki ABD askerlerinin güvenliğini riske attığını söyledi. ABD Ulusal İstihbarat Ajansı Direktörü Dan Coats, Senato İstihbarat Komitesi’nde “Dünya Genelindeki Tehditler” konulu panelde yaptığı konuşmada, Afrin operasyonuna değinerek, şöyle konuştu: “Türkiye, Orta Doğu’da Kürt hırsını engellemek için yollar arayacak, […]

ABD Ulusal İstihbarat Ajansı Direktörü Dan Coats, Türkiye’nin “Zeytin Dalı Harekatı” adı altında Afrin’e yönelik başlattığı operasyonun bölgedeki ABD askerlerinin güvenliğini riske attığını söyledi.
ABD Ulusal İstihbarat Ajansı Direktörü Dan Coats, Senato İstihbarat Komitesi’nde “Dünya Genelindeki Tehditler” konulu panelde yaptığı konuşmada, Afrin operasyonuna değinerek, şöyle konuştu:

“Türkiye, Orta Doğu’da Kürt hırsını engellemek için yollar arayacak, ve Suriye’nin kuzeybatı bölgesinde devam etmekte olan Türk saldırısı DAİŞ’e karşı mücadeleyi bölgede karmaşık hale getiriyor ve alandaki ABD güçlerini riske atıyor.”

‘İran Terörü Desteklemeye Devam Edecek’

Konuşmasında İran konusuna da değinen Coats, “İran terörü destekleyen temel devlet olmaya devam edecek” ifadesini kullanarak, ülkenin özellikle Irak, Suriye ve Yemen’de bu girişimlerde bulunmaya devam edeceğini kaydetti.

Coats, “İran bölgedeki etkisini arttırmanın yollarını arayacak. DAİŞ’e karşı mücadeleyi kullanacak ve savaş alanındaki kazançlarını, güvenlik ve ekonomik anlaşmalara dönüştürmeye çalışacaktır.” dedi.

Ulusal İstihbarat Direktörü ayrıca, İran’ın ABD’yi tehdit edecek askeri gelişimini devam ettireceğine inandıklarını belirterek, İran’ın Orta Doğu’daki “en geniş” balistik füze gücüne sahip olan ülke olduğunu söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ABD afrin

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?