• DOLAR
  6,1669
  % 2,60
 • EURO
  7,0723
  % 2,82
 • ALTIN
  235,3018
  % 0,21
 • BIST
  90.185,99
  % 1,64
Af Örgütü’nden Penahi için 33 bin imza

Af Örgütü’nden Penahi için 33 bin imza

Uluslararası Af Örgütü (Amnesty International), Kürt siyasetçi Ramin Hüseyin Penahi’ye verilen idam cezasının durdurulması için İran hükümetine mektup gönderdi. İran rejimine gönderilen mektupta, Penahi’ye verilen idam kararının bir an önce geri alınması istendi. Uluslararası Af Örgütü, Norveç’te Penahi için başlatılan imza kampanyasında toplanan 33 bin 356 imzanın da İran rejimine sunulduğu belirtilerek, idam kararının durdurulması […]

Uluslararası Af Örgütü (Amnesty International), Kürt siyasetçi Ramin Hüseyin Penahi’ye verilen idam cezasının durdurulması için İran hükümetine mektup gönderdi.
İran rejimine gönderilen mektupta, Penahi’ye verilen idam kararının bir an önce geri alınması istendi.
Uluslararası Af Örgütü, Norveç’te Penahi için başlatılan imza kampanyasında toplanan 33 bin 356 imzanın da İran rejimine sunulduğu belirtilerek, idam kararının durdurulması istendi.
Penahi için Norveç’te başlatılan imza kampanyası devam ediyor.
Öte yandan İran ve Rojhilatê Kürdistan’da Sosyal medya üzerinden #panahi’ninidamedilmesinehayır hashtag’ıyla başlatılan kampanyaya kapsamında, Ramîn Hüseyin Penahî’nin idam kararının iptali için 2 bini aşkın sivil toplum örgütü ve insan hakları aktivisti imza attı.
Toplanan imzalar bir mektupla uluslararası insan hakları örgütlerine gönderildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?