• DOLAR
  4,7915
  % -0,30
 • EURO
  5,6134
  % 0,18
 • ALTIN
  189,7114
  % 0,70
 • BIST
  94.082,34
  % 1,16
Akşener: HDP barajı geçecek

Akşener: HDP barajı geçecek

İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, HDP’nin barajı geçebileceğini düşünüyorum. ‘2015’te de geçebileceğini söylemiştim. HDP herhangi bir ittifak içerisinde yer almadığı için oylarını konsolide edebileceğini ve barajı geçebileceğini düşünüyorum.’dedi Star TV’de katıldığı televizyon programında soruları yanıtlayan Akşener, Kürt sorunuyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Kürtler’in kendisine oy verip vermeyeceği sorusuna Akşener, şu yanıtı […]

İyi Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, HDP’nin barajı geçebileceğini düşünüyorum. ‘2015’te de geçebileceğini söylemiştim. HDP herhangi bir ittifak içerisinde yer almadığı için oylarını konsolide edebileceğini ve barajı geçebileceğini düşünüyorum.’dedi

Star TV’de katıldığı televizyon programında soruları yanıtlayan Akşener, Kürt sorunuyla ilgili de açıklamalarda bulundu.
Kürtler’in kendisine oy verip vermeyeceği sorusuna Akşener, şu yanıtı verdi:
“Biz şuan birinci turu konuşuyoruz. İkinci turda Kürt seçmen, Erdoğan’a oy verecek midir? Bunun cevabını ikinci turda herkes görecektir. Ben Kürt sorunu olarak tanımlamıyorum. Kürt sorunu diye tabir ederseniz, Alevi sorunu diye tabir ederseniz, bir bütünün Türkiye’ye sorun olduğunu söylersiniz. Bunun çözümü siyasidir.
Bu ülkede adalet yoksa, hukuk yoksa, ben bir Türk’üm benim de sorunlarım var. Mesele etnik değil yani. Adaleti uygulayacaksınız, ekonomik bir model getireceksiniz. Böylece Batı’daki yaşıtlarıyla rekabet edebilecek.”
HDP ve Demirtaş yanıtı
“HDP’nin barajı geçebileceğini düşünüyorum” diyen Akşener, “2015’te de geçebileceğini söylemiştim. HDP herhangi bir ittifak içerisinde yer almadığı için oylarını konsolide edebileceğini ve barajı geçebileceğini düşünüyorum” diye konuştu.
HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’la ilgili soruya ise Akşener şu cevabı verdi:
“Bu adam iyi hal kağıtı almış, Cumhurbaşkanı adayı olmuş, kampanya sürecinde hapiste olması bizi dış dünyada nasıl gösterir dedim? Beni neredeyse PKK’lı ilan edeceklerdi. Ben sadece ilkeler üzerinden konuştum. Bunun üzerine beni AKP’liler PKK’lı yaptı, bir kısmı FETÖ’cü yaptı, Pervin Buldan faili meçhulcu yaptı.”
Kürt oyları
İyi Parti lideri Akşener, “Kürt seçmen Meral Akşener’e oy vermez diyorlar. Ben 8 ay İçişleri Bakanlığı yaptım. Erbakan’ın döneminde yaptım. Siz Erbakan’ın hiç hukuk dışı terör mücadelesi yaptığını duydunuz mu?” dedi.
“Beni eleştiren Pervin Buldan, Meclis Başkanlığı yaparken bana çok adaletli olduğum için teşekkür etmişliği var” diyen Akşenere, şöyle devam etti:
“Kocası rahmetli olduğu zaman kim içişleri bakanıydı? Erdoğan’ın kabilesinde şimdi o kişi. Demokrasi mücadelesi verdiklerini söylerken, seçmenlerinin oyunun ceplerinde olduğunu söyleyerek Kürt vatandaşlara büyük bir saygısızlık yapmaktadır. Eskiden ağalık sisteminden şikayet ederken, bugün bu tavrın takılması çok manidar.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
akşener Baraj hdp

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebook