• DOLAR
  4,7915
  % -0,30
 • EURO
  5,6134
  % 0,18
 • ALTIN
  189,7114
  % 0,70
 • BIST
  94.082,34
  % 1,16
Bedelli askerlikte tarih öne çekilebilir!

Bedelli askerlikte tarih öne çekilebilir!

 En son 2014 yılında çıkan bedelli askerliğin ardından yeni bedelli askerlik için bekleyiş sürüyor. Hükümet kanadından birçok ismin açıklama yaptığı bedelli askerlik hakkında bir açıklama da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. NATO Liderler Zirvesi’nden dönüşte, bedelli askerliğin çıkacağı tarihe dair değerlendirmede bulunan Erdoğan, 1 Ekim’i beklenmeyeceğini bu tarihin öne çekilebileceğinin sinyalini verdi. Bedelli askerlik, Türkiye’nin başlıca […]

 En son 2014 yılında çıkan bedelli askerliğin ardından yeni bedelli askerlik için bekleyiş sürüyor. Hükümet kanadından birçok ismin açıklama yaptığı bedelli askerlik hakkında bir açıklama da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. NATO Liderler Zirvesi’nden dönüşte, bedelli askerliğin çıkacağı tarihe dair değerlendirmede bulunan Erdoğan, 1 Ekim’i beklenmeyeceğini bu tarihin öne çekilebileceğinin sinyalini verdi.

Bedelli askerlik, Türkiye’nin başlıca gündem maddelerinden biri olmayı sürdürüyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brüksel’deki NATO Zirvesi dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, bedelli askerlikle ilgili soru üzerine “Zannediyorum en kötü ihtimalle yeni yasama döneminde açıklamış oluruz. O zamana kadar da hazırlıklarımızı bitirmiş oluruz. Belki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile çıkarmayı da deneyebiliriz. O zaman daha erkene çekmiş oluruz” dedi.

Kararın en kötü ihtimalle yeni yasama döneminde açıklanmış olacağını, o zamana kadar hazırlıkların bitmiş olacağını belirten Erdoğan, konuyla ilgili Milli Savunma Bakanı’nın çalışmaları yapacağını söyledi.

Kararın ne kadar kişiyi kapsayacağı, hangi yaş grupları arasında olacağı ve ücretinin ne kadar olacağını ise çalışmalar sonucu belirlenecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebook