• DOLAR
  6,0869
  % 0,28
 • EURO
  7,0328
  % 0,67
 • ALTIN
  233,8224
  % 0,36
 • BIST
  90.185,99
  % 1,64
Demirtaş’tan seçim çağrısı: Bir mühürlük canları vardır

Demirtaş’tan seçim çağrısı: Bir mühürlük canları vardır

Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran’da erken seçime gidileceğini duyurmasının ardından Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş seçime ilişkin çağrıda bulundu. Demirtaş’ın sosyal medya hesabında yapılan açıklamada “Gelin el ele verelim, bu korkunç kutuplaşmayı ortadan kaldıralım. Önümüzdeki seçimleri demokrasinin ve kardeşliğin düğününe dönüştürelim” dendi. Demirtaş’ın Twitter’dan yaptığı açıklaması şöyle: “Sokakta, okulda, otobüste tanımadığınız […]

Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 24 Haziran’da erken seçime gidileceğini duyurmasının ardından Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş seçime ilişkin çağrıda bulundu. Demirtaş’ın sosyal medya hesabında yapılan açıklamada “Gelin el ele verelim, bu korkunç kutuplaşmayı ortadan kaldıralım. Önümüzdeki seçimleri demokrasinin ve kardeşliğin düğününe dönüştürelim” dendi.

Demirtaş’ın Twitter’dan yaptığı açıklaması şöyle: “Sokakta, okulda, otobüste tanımadığınız insanların yüzüne bakın. Sizden olmadığını düşünüyorsanız nefret mi ediyorsunuz? Ya da korkuyor musunuz onlardan? Bu işte bir tuhaflık yok mu? Gelin el ele verelim, bu korkunç kutuplaşmayı ortadan kaldıralım. Önümüzdeki seçimleri demokrasinin ve kardeşliğin düğününe dönüştürelim. İnanın yapabiliriz; inanın ve yapalım. Güçlü Türkiye, güçlü demokrasi ile olur. Bütün sorunlarımızı ülkenin birliği içinde, adaletle çözebilecek ferasetimiz de cesaretimiz de samimiyetimiz de var. İnanın yapabiliriz; inanın ve yapalım. Yoksulluğa, işsizliğe, açlığa mecbur değiliz. Dünyanın en büyük hazinesinin üzerinde yaşıyoruz. Hep birlikte üretip adilce paylaşarak fukaralığımıza son verebiliriz. İnanın yapabiliriz; inanın ve yapalım.

‘Hayatınızda duyduğunuzdan daha fazla yalan duyacaksınız’

Siyasetçilerin her söylediğine inanmayın. Benimkine de. 24 Haziran’a kadar, hayatınızda duyduğunuzdan daha fazla yalan duyacaksınız. Ve de hakaret ve de iftira, tehdit, vaat, kibir, kompleks… Bu tipleri gözünüzde fazla da büyütmeyin. Bir mühürlük canları vardır. İnanın yapabiliriz; inanın ve yapalım.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?