• DOLAR
  6,0869
  % 0,28
 • EURO
  7,0328
  % 0,67
 • ALTIN
  233,8224
  % 0,36
 • BIST
  90.185,99
  % 1,64
Erbil’den Bağdat’a İletişim tepkisi: Mahkemeye taşırız!

Erbil’den Bağdat’a İletişim tepkisi: Mahkemeye taşırız!

Kürdistan Ulaştırma ve İletişim Bakanlığı, Irak merkezi yönetiminin Kürdistan’daki sabit telefon hatlarıyla iletişimi kesmesine sert tepki gösterdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Bağdat’ın bu kararı Erbil’e danışmadan aldığı, bu karardan vazgeçilmemesi durumunda bakanlığın konuyu mahkemeye taşıyacağı belirtildi. Bağdat’ın bu kararının yasa dışı olduğunun belirtildiği açıklamada, Baas rejimi döneminde bile böyle bir uygulamanın yaşanmadığı ve sabit telefon hatlarının […]

Kürdistan Ulaştırma ve İletişim Bakanlığı, Irak merkezi yönetiminin Kürdistan’daki sabit telefon hatlarıyla iletişimi kesmesine sert tepki gösterdi.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Bağdat’ın bu kararı Erbil’e danışmadan aldığı, bu karardan vazgeçilmemesi durumunda bakanlığın konuyu mahkemeye taşıyacağı belirtildi. Bağdat’ın bu kararının yasa dışı olduğunun belirtildiği açıklamada, Baas rejimi döneminde bile böyle bir uygulamanın yaşanmadığı ve sabit telefon hatlarının da o dönemde işleme konulduğu aktarıldı.

Hastaneler, Polis teşkilatları ve diğer güvenlik birimleriyle birlikte Kürdistan’daki resmi kurum ve kuruluşların çoğunun halen bu hatları kullanarak halka hizmet sundukları ve bu hatlarla iletişimin kesilmesinin büyük mağduriyetleri beraberinde getireceğinin hatırlatıldığı açıklamada, bu kararın maddi külfetinin de çok ağır olacağı vurgulandı. Bakanlık açıklamasında Bağdat yönetiminden bu karardan derhal vazgeçmesi, aksi durumda Kürdistan hükümetinin konuyu mahkemeye taşıyacağı uyarısı yer aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?