• DOLAR
  4,7915
  % -0,30
 • EURO
  5,6134
  % 0,18
 • ALTIN
  189,7114
  % 0,70
 • BIST
  94.082,34
  % 1,16
Facebook’tan yeni açıklama

Facebook’tan yeni açıklama

Sosyal medya şirketi Facebook, yaklaşık 14 milyon kullanıcısının gizlilik ayarlarının sistemden kaynaklanan bir hata nedeniyle değiştiğini duyurdu.   Facebook’un aldığı karara göre sadece arkadaşlarına yönelik ya da küçük gruplar için paylaşım yapan kişilerin gönderilerinin “herkese açık” olarak daha geniş kitlelere ulaşmış olabileceği belirtildi.   Açıklamada, tipik bir Facebook kullanıcısının önceden seçilmiş bir gizlililik ayarına sahip […]

Sosyal medya şirketi Facebook, yaklaşık 14 milyon kullanıcısının gizlilik ayarlarının sistemden kaynaklanan bir hata nedeniyle değiştiğini duyurdu.

 

Facebook’un aldığı karara göre sadece arkadaşlarına yönelik ya da küçük gruplar için paylaşım yapan kişilerin gönderilerinin “herkese açık” olarak daha geniş kitlelere ulaşmış olabileceği belirtildi.

 

Açıklamada, tipik bir Facebook kullanıcısının önceden seçilmiş bir gizlililik ayarına sahip olduğunu, bununla birlikte 18 Mayıs ile 27 Mayıs arasında sistemde etkin olan bir hata nedeniyle, yaklaşık 14 milyon kişinin paylaşımlarının otomatik olarak “herkese açık” olacak şekilde değiştiğini kaydetti.

 

Duyuruda, problemden etkilenen gönderileri kullanıcıların gizlilik ayarlarına göre yeniden düzenlediği ve sistemdeki hatanın giderildiği belirtildi.

 

Facebook’un Şef Gizlilik Yöneticisi Erin Egan yaptığı açıklamada, sosyal medya kullanıcılarından bu tarihte yaptığı paylaşımları kontrol etmesini isteyerek, özür diledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Facebook