Bilgi
Web sitemize hoşgeldiniz.

Goranlı Başkan, Abadi’nin seçim listesinde!

Goranlı Başkan, Abadi’nin seçim listesinde!

Irak Parlamentosu Değişim Hareketi (Goran) Grubu Başkanı Sirwa Abdulvahid’in Irak seçimlerinde Haydar İbadi’nin listesinden aday olacağı bildirildi.

Goran ile Yeni Nesil Hareketi Irak seçimlerinde ayrı listelerden seçime gitme kararı alırken, Sirwa Abdulvahid, Haydar Abadi’nin listesinden aday oldu. Sirwa Abdulvahid adaylığına ilişkin yaptığı açıklamada, “Partime danışarak ve onayını alarak aldığım bir karardır” dedi.

Abdulvahid, Goran çizgisinde ve geçen yıl hayatını kaybeden Goran lideri Newşirvan Mustafa’nın yolunda devam edeceğini belirtti.

Goran’da aday olmamasına ilişkin ise Sirwa Abdulvahid, “Söz konusu karar yolun sonu değil. Alacağımız her kararda parti ve grubumuza danışarak onay alacağız” ifadelerini kullandı.

Irak’ta parlamento ve belediye seçimleri 12 Mayıs’ta yapılması bekleniyor.

Sirwa Abdulvahid, 7 Aralık 2016’da bir Arap kanalında katıldığı programda şehit aileleri ve Kürdistan Bölgesi’nin bazı yetkilileri hakkında söylediği sözlerden ötürü, başta Peşmerge Bakanlığı olmak üzere kamuoyunda ciddi tepki oluşmuştu. Kürdistan Parlamentosu Şehit ve Enfal Kurbanları Komisyonu, Sirwa Abdulvahid’i sert şekilde eleştirerek, özür dilemesi çağrısında bulunmuştu. Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ve peşmergeler Abdulvahid hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?Loading...
Facebook