• DOLAR
  6,0869
  % 0,28
 • EURO
  7,0328
  % 0,67
 • ALTIN
  233,8224
  % 0,36
 • BIST
  90.185,99
  % 1,64
İlk Kürtçe internet dizisi yayında

İlk Kürtçe internet dizisi yayında

İstanbul’da yaşayan Kürtler tarafından çekilen, “Zarên Me” (Bizim Çocuklarımız) adlı dizi internet üzerinden ücretsiz yayınına başladı. Çekimleri İstanbul’da devam eden ve İstanbul’da yaşayan Kürt gençlerinin diyaloglarının canlandırıldığı dizi film yayınlanmaya başlandı. İlk bölümünün yayınlanması şerefine İsmail Beşikçi Vakfı’nda bir panel düzenlendi. Kürt gençlerinin kısıtlı imkanlar ve zorluklarla uzun süren çalışmalarının ürünü olan dizinin montaj, görüntü, […]

İstanbul’da yaşayan Kürtler tarafından çekilen, “Zarên Me” (Bizim Çocuklarımız) adlı dizi internet üzerinden ücretsiz yayınına başladı.
Çekimleri İstanbul’da devam eden ve İstanbul’da yaşayan Kürt gençlerinin diyaloglarının canlandırıldığı dizi film yayınlanmaya başlandı.

İlk bölümünün yayınlanması şerefine İsmail Beşikçi Vakfı’nda bir panel düzenlendi.

Kürt gençlerinin kısıtlı imkanlar ve zorluklarla uzun süren çalışmalarının ürünü olan dizinin montaj, görüntü, oyunculuk ve organizasyonu da tamamen gençler tarafından üstlenildi.

İlk internet Kürtçe dizi olma özelliğini de taşıyan “Zarên Me” Kürt yatırımcıların desteğini bekliyor.

İstanbul’a yaşam ve dilleri ile misafir olan bu gençler, Kürt illeri ve gençlerinin yaşamının yanı sıra bu şehirde yaşayan Kürt ailelerinin yaşantılarını da gözler önüne seriyor.

Dizinin ilk bölümünü izlemek için tıklayın…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?