• DOLAR
  6,0869
  % 0,28
 • EURO
  7,0328
  % 0,67
 • ALTIN
  233,8224
  % 0,36
 • BIST
  90.185,99
  % 1,64
İspanya’dan Katalan lideri Puigdemont’a tutuklanma uyarısı

İspanya’dan Katalan lideri Puigdemont’a tutuklanma uyarısı

İspanya Başsavcılığı, Puigdemont’un Danimarka’ya gitmesi durumunda hakkında derhal tutuklama ve iade kararı çıkarılacağını açıkladı. Katalonya Özerk Yönetimi eski Başkanı Carles Puigdemont’un gittiği Belçika’dan Danimarka’ya gitmesi halinde hakkında yeniden Avrupa çapında tutuklama ve iade kararı çıkarılacağı bildirildi. İspanya Başsavcılığının yazılı açıklamasında, Puigdemont’un Kopenhag Üniversitesinin düzenlediği bir etkinlik için yarın Danimarka’ya gideceği yönündeki haberlerin resmi olarak doğrulanmasının […]

İspanya Başsavcılığı, Puigdemont’un Danimarka’ya gitmesi durumunda hakkında derhal tutuklama ve iade kararı çıkarılacağını açıkladı.
Katalonya Özerk Yönetimi eski Başkanı Carles Puigdemont’un gittiği Belçika’dan Danimarka’ya gitmesi halinde hakkında yeniden Avrupa çapında tutuklama ve iade kararı çıkarılacağı bildirildi.
İspanya Başsavcılığının yazılı açıklamasında, Puigdemont’un Kopenhag Üniversitesinin düzenlediği bir etkinlik için yarın Danimarka’ya gideceği yönündeki haberlerin resmi olarak doğrulanmasının beklendiği ifade edildi.
Haberlerin doğrulanması durumunda, başsavcılığın “derhal” harekete geçip Danimarka’nın Puigdemont’u gözaltına alması için İspanya Yüksek Mahkemesinden, Avrupa çapında “tutuklama ve iade” kararını yeniden işleme koymasını isteyeceği belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?