• DOLAR
  6,0869
  % 0,28
 • EURO
  7,0328
  % 0,67
 • ALTIN
  233,8224
  % 0,36
 • BIST
  90.185,99
  % 1,64
Kılıçdaroğlu: Afrin merkezine girilmesini doğru bulmuyorum

Kılıçdaroğlu: Afrin merkezine girilmesini doğru bulmuyorum

Kılıçdaroğlu, Afrin operasyonu ile ilgili değerlendirmede bulundu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Afrin operasyonu ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu. Kılıçdaroğlu, CHP’nin hareketli geçen kurultayını ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte Afrin’e yönelik düzenlediği operasyonu Milliyet’ten Serpil Çevikcan, Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi, Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya’ya değerlendirdi. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını bugünkü köşesine […]

Kılıçdaroğlu, Afrin operasyonu ile ilgili değerlendirmede bulundu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Afrin operasyonu ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Kılıçdaroğlu, CHP’nin hareketli geçen kurultayını ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile birlikte Afrin’e yönelik düzenlediği operasyonu Milliyet’ten Serpil Çevikcan, Hürriyet’ten Abdulkadir Selvi, Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya’ya değerlendirdi.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını bugünkü köşesine taşıyan Hüriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Bırakın Afrin’i Menbiç’e gireceğiz” sözlerini hatırlatarak, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, “Türkiye’nin güvenliğini alabilecek noktaya kadar gitmeli ama ben Afrin’e girilmesini asla doğru bulmuyorum” dediğini aktardı.

Afrin’e Girilmesin

Afrin kent merkezine girilmesinin doğru olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, “Daha fazla şehit veririz, yazık günahtır. Türkiye’nin güvenliğini nereye kadar sağladık, işte efendim 10-20 km neyse oturulur buna karar verilir; denir ki ‘Şuraya kadar biz terörü temizledik bu bölge artık güvenli bir bölgedir, buraya Suriyeliler de yerleşebilir, destek de yapılabilir, ev de yapılabilir’. Ama daha derinlere inmek Türkiye açısından ciddi bir sorun” dedi.

Bu güvenlik şeridinin Kobani ve Cizre bölgesi için de geçerli olup olmadığını sorusuna, Kılıçdaroğlu, “Türkiye’nin sınır güvenliği sorunu nereler için geçerliyse hepsi için geçerli olması lazım. Suriye’deki ana aktörlerle birlikte onlara da bilgi vererek görüşme uyumunu da sağlayıp Türkiye kendi sınır güvenliğini sağlamalı.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?