• DOLAR
  6,0869
  % 0,28
 • EURO
  7,0328
  % 0,67
 • ALTIN
  233,8224
  % 0,36
 • BIST
  90.185,99
  % 1,64
MHP’den TSK’ya yalanlama; Helikopteri PKK düşürdü!

MHP’den TSK’ya yalanlama; Helikopteri PKK düşürdü!

MHP Genel Başkan adayı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Çukurca’da düşürülen Kobra tipi helikopter için ‘PKK düşürdü’ dedi. Hakkari, Çukurca’dan bu gece sabaha karşı gelen saldırı haberiyle ilgili MHP Genel Başkan adayı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ PKK açıklamasını doğrulayan ifadeler kullandı. Prof. Dr. Özdağ, “Helikopterimiz muhtemelen SA-7 ya da SA-8 […]

MHP Genel Başkan adayı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Çukurca’da düşürülen Kobra tipi helikopter için ‘PKK düşürdü’ dedi.

Hakkari, Çukurca’dan bu gece sabaha karşı gelen saldırı haberiyle ilgili MHP Genel Başkan adayı ve Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ PKK açıklamasını doğrulayan ifadeler kullandı.

Prof. Dr. Özdağ, “Helikopterimiz muhtemelen SA-7 ya da SA-8 roketiyle vuruldu. PKK’liler artık şehir saldırılarında ortamdaki oksijeni emen termobarik roketi mermileri kullanıyorlar” dedi.

Türk genelkurmayı, Hakkari de yaşanan çatışma da Helikopterin düştüğünü ve iki pilotunun yaşamını yitirdiğini açıklamıştı. PKK kaynakları yaptıkları açıklamayla Helikopterin düşmediğini, PKK gerillaları tarafından vurularak düşürüldüğünü belirtmişlerdi. MHP’li Ümit Özdağ’da TSK’nin aksine PKK açıklamasını doğrulayarak, helikopterin roketle vurulduğunu öne sürdü.

MHP’li Özdağ, “Sınırdan büyük bir grubun sızma girişimi üzerine çıkan çatışmalarda 6 askerimiz çıkan yaşamını yitirirken, 2 helikopter pilotumuzda PKK’nin Güney Kürdistan bölgesinden (Irak’ın kuzeyinden) yapmış olduğu muhtemelen SA-7 veya SA-8 tipinin kullanıldığı roket saldırısı neticesinde helikopterin pervanesinin vurulması nedeni ile kırıma uğraması neticesinde yaşamlarını yitirmişlerdir” dedi.

Ümit Özdağ, “PKK örgütünün bu saldırısı, örgütün Suriye iç savaşı sırasında hangi ileri teknoloji ürünü silahlara eriştiğini göstermesi açısından çok önemlidir” diyerek şöyle devam etti:

“AKP Hükümeti, bugün IŞİD ve PKK’nin hem bu ülkede iki devletçik oluşturmasının hem ileri teknoloji ürünü silahlar kullanmasının önünü açmıştır. Bu imkanlardan faydalanan örgüt mensupları şehir çatışmalarında askerde olmayan ortamdaki oksijeni emen termobarik roket mühimmatı ve çelik çekirdekli mermi kullanmaktadırlar. AKP Hükümetinin Ortadoğu ve özellikle Suriye politikasını derhal değiştirmesin vakti çoktan geçmiştir. Bu yanlış politikanın bedelini Türk Milleti ödemektedir ve ödenecek bedel önümüzdeki yıllarda ne yazık ki artacaktır.”

NerinaAzad

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?