• DOLAR
  6,0869
  % 0,28
 • EURO
  7,0328
  % 0,67
 • ALTIN
  233,8224
  % 0,36
 • BIST
  90.185,99
  % 1,64
Salih Müslim: Kilis ve Reyhanlı’ya düşen roketlerle bir ilgimiz yok

Salih Müslim: Kilis ve Reyhanlı’ya düşen roketlerle bir ilgimiz yok

PYD Eski EŞ Başkanı Salih Müslim, Kilis ve Reyhanlı’ya düşen roketlerin kendileriyle ilgisi olmadığını kaydetti PYD Eski EŞ Başkanı Salih Müslim, bölgede önceliğin IŞİD’e verilmesi gerektiğini belirterek “Mücadele etmezsek kontrolümüzdeki bölgeler 6 içerisinde IŞİD’in yeniden kontrolüne geçer” dedi. Amerika’nın Sesi Radyosuna konuşan PYD Eski Eş Başkanı Salih Müslim, IŞİD’e karşı ABD ve Fransa için savaşmadıklarını […]

PYD Eski EŞ Başkanı Salih Müslim, Kilis ve Reyhanlı’ya düşen roketlerin kendileriyle ilgisi olmadığını kaydetti
PYD Eski EŞ Başkanı Salih Müslim, bölgede önceliğin IŞİD’e verilmesi gerektiğini belirterek “Mücadele etmezsek kontrolümüzdeki bölgeler 6 içerisinde IŞİD’in yeniden kontrolüne geçer” dedi.

Amerika’nın Sesi Radyosuna konuşan PYD Eski Eş Başkanı Salih Müslim, IŞİD’e karşı ABD ve Fransa için savaşmadıklarını ifade ederek; “Biz halkımız için mücadele ediyoruz. Eğer, biz IŞİD’e karşı verdiğimiz mücadeleyi durdurursak, kontrol ettiğimiz bölgelerde IŞİD 6 ay içerisinde hakimiyetini güçlendirir ve bu bölgeleri kontrol altına alır” diye konuştu.

Efrin’i Suriye Hükümetinin denetimine bırakmaları için Rusya’nın kendilerine baskı yaptığını belirten Müslim, “Bu talebi reddettik. Çünkü Suriye Hükümeti, halkımızı savunamaz. IŞİD’le Mücadelede Uluslararası Koalisyon ile ilişkilerimiz devam ediyor. Bu yüzden Türkiye’nin Efrin’e yönelik saldırıları karşısında ABD ve Fransa’nın tavır alması gerekiyor” diye konuştu.

“YPG’de uzun menzilli roket yok!”

Müslim, Kilis ve Reyhanlı’ya düşen roketlerin kendileriyle ilgisi olmadığını kaydetti. Müslim, YPG’de uzun menzilli roket olmadığını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?