• DOLAR
  6,0869
  % 0,28
 • EURO
  7,0328
  % 0,67
 • ALTIN
  233,8224
  % 0,36
 • BIST
  90.185,99
  % 1,64
Video – Afgan Bruce Lee fenomen oldu

Video – Afgan Bruce Lee fenomen oldu

Birçok yönüyle efsane dövüş ustası Bruce Lee’ye benzeyen Afgan Abbas Alizada, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Yoksul bir ailede dünyaya gelen Abbas Alizada, hem dövüş sanatlarına yeteneği hem de Bruce Lee’ye benzediği için ‘Afgan Bruce Lee’ olarak tanınıyor. Yeteneğne rağmen maddi sıkıntılardan dolayı dövüş okuluna gidemediğini açıklamıştı. Bunun üzerine okul, Alizada’ya burs vererek tüm masraflarını […]

Birçok yönüyle efsane dövüş ustası Bruce Lee’ye benzeyen Afgan Abbas Alizada, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Yoksul bir ailede dünyaya gelen Abbas Alizada, hem dövüş sanatlarına yeteneği hem de Bruce Lee’ye benzediği için ‘Afgan Bruce Lee’ olarak tanınıyor.

Yeteneğne rağmen maddi sıkıntılardan dolayı dövüş okuluna gidemediğini açıklamıştı. Bunun üzerine okul, Alizada’ya burs vererek tüm masraflarını karşıladı.

‘Afgan Bruce Lee’ olarak tanınan 24 yaşındaki Abbas Alizada’nın yeteneklerini sergilediği görüntüler, internette büyük ilgi gördü.

Bruce Lee kimdir?

Çin kökenli ünlü karate dövüş ustası ve aktör Bruce Lee, 1940 yılında ABD San Francisco’daki ” dünyaya gelmiştir. Babası Lee Hoi-Chuen Çinli, annesi Grace Lee yarı Çinli yarı Kafkaslıdır. Bruce Lee, Jeet Kune Do (Türkçe; durduran yumruk yolu) adını verdiği bir savunma sanatı sistemi geliştirmiştir. Birçok dövüş filminde dublör kullanmadan rol alan Bruce Lee 1973 yılında, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle genç yaşta hayata veda etmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?