• DOLAR
  6,0869
  % 0,28
 • EURO
  7,0328
  % 0,67
 • ALTIN
  233,8224
  % 0,36
 • BIST
  90.185,99
  % 1,64
YPG’den Afrin’e 500 kişilik destek gücü

YPG’den Afrin’e 500 kişilik destek gücü

Batı Kürdistan’da (Rojava) YPG, Türikiye’nin ÖSO güçleriyle birlikte Afrin’e yönelik sürdürdükleri askeri operasyona karşı Afrin’e 500 kişilik takviye güç gönderdi. TSK’nın ve desteklediği muhalif grupların Afrin’e yönelik operasyonu 19’uncu gününü geride bırakırken bölgede şiddetli çatışmalar yaşanıyor. YPG’nin Afrin’deki güçlere destek amaçıyla Batı Kürdistan’ın diğer bölgelerinden 500 kişilik gücünün çok sayıda günüllü savaşçıyla birlikte zırhlı araçlala […]

Batı Kürdistan’da (Rojava) YPG, Türikiye’nin ÖSO güçleriyle birlikte Afrin’e yönelik sürdürdükleri askeri operasyona karşı Afrin’e 500 kişilik takviye güç gönderdi.
TSK’nın ve desteklediği muhalif grupların Afrin’e yönelik operasyonu 19’uncu gününü geride bırakırken bölgede şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

YPG’nin Afrin’deki güçlere destek amaçıyla Batı Kürdistan’ın diğer bölgelerinden 500 kişilik gücünün çok sayıda günüllü savaşçıyla birlikte zırhlı araçlala Afrin’e ulaştığı bildirilidi.

Batı Kürdistan’ın Haseke, Dirbesiye ve Qamişlo kentlerinden Kobane’ye geçen takviye güçlerin Kobane’den Menbic’e geçtiği ve buradan da takviye alarak Suriye rejimi denetiminde bulunan alanlardan Afrin’e geçtiği aktarıldı.

Aralarında Arap ve Türkmenlerin de yer aldığı günüllülerle birlikte Afrin’e ulaşan YPG gücünün sınır boylarında TSK ve ÖSO’lu gruplarla çatışmaların yoğun yaşandığı alanlara yerleştikleri belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?