• DOLAR
  6,0869
  % 0,28
 • EURO
  7,0328
  % 0,67
 • ALTIN
  233,8224
  % 0,36
 • BIST
  90.185,99
  % 1,64
YPG’den Suriye ordusuna Kapak Gibi cevap

YPG’den Suriye ordusuna Kapak Gibi cevap

“Ancak Suriye ordusu teröristlerce ele geçirilmiş toprakları geri alabilir” diyerek YPG’yi işaret eden Suriyeli yetkiliye yanıt geldi. YPG Sözcüsü Redur Xelil, “Onlar sadece toprak almaya çalışıyor, bizim toprak gibi bir derdimiz yok. Biz bu harekatı IŞİD zülmüne maruz kalan kadınların tecavüz edilmelerine, pazarlarda satılmalarına daha fazla tahammül edemediğimiz için başlattık” dedi. YPG öncülüğünde IŞİD’in ‘başkenti’ […]

“Ancak Suriye ordusu teröristlerce ele geçirilmiş toprakları geri alabilir” diyerek YPG’yi işaret eden Suriyeli yetkiliye yanıt geldi.

YPG Sözcüsü Redur Xelil, “Onlar sadece toprak almaya çalışıyor, bizim toprak gibi bir derdimiz yok. Biz bu harekatı IŞİD zülmüne maruz kalan kadınların tecavüz edilmelerine, pazarlarda satılmalarına daha fazla tahammül edemediğimiz için başlattık” dedi.

YPG öncülüğünde IŞİD’in ‘başkenti’ Rakka’ya operasyon başlatan Suriye Demokratik Güçleri’nin (QSD) ardından kente doğru harekete geçen Suriye ordusunun bir yetkilisi bugün “Burası Suriye devleti toprakları. Burada ancak Suriye ordusu, teröristlerce ele geçirilmiş toprakları geri alabilir. Buna, Batı tarafından desteklenen teröristler de dahil” diyerek, ABD’nin Suriye’deki müttefiki YPG’ye mesaj gönderdi.

Ötekilerin Postası’nın Welat News’den aktardığına göre Xelil, operasyonu, müttefikleriyle birlikte Rakka halkının yoğun isteği üzerine başlattıklarını söyledi.

Amaçlarının Suriye ordusundan farklı olduğunu söyleyen Xelil sözlerine şöyle devam etti: “Toprak meselesine gelince bunu bir tek mermi sıkmadan toprakları bırakıp kaçarken düşünmeliydiler. Özellikle belirtmek istiyorum, bu aralar sesleri gerektiğinden fazla yükselmeye başladı. Eminim rahatsız olduğumuz an o sesin kesileceğini ve ellerindeki toprakları da kaybedeceklerini iyi biliyorlardır. Dolayısıyla attıkları her adıma dikkat etmelerini tavsiye ediyoruz, mayın olabilir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?