• DOLAR
  6,0869
  % 0,28
 • EURO
  7,0328
  % 0,67
 • ALTIN
  233,8224
  % 0,36
 • BIST
  90.185,99
  % 1,64
YPG’ye zırhlı araç

YPG’ye zırhlı araç

“Kanadalı çokuluslu IAG şirketinin YPG’ye çatışma bölgesinde kullanması için bağışladığı 4×4 zırhlı araçlar, YPG savaşçılarının yayınladığı fotoğraflarla ortaya çıktı. YPG’ye, Kanada’da kurulan şu anda dünyanın 8 ülkesinde çok uluslu olarak faaliyet gösteren IAG (International Armored Group) adlı şirkete ait olan zırhlı araçlar verildi. YPG’ye kaç adet zırhlı araç verildiğine dair bir açıklama yapılmadı. Öte yandan […]

“Kanadalı çokuluslu IAG şirketinin YPG’ye çatışma bölgesinde kullanması için bağışladığı 4×4 zırhlı araçlar, YPG savaşçılarının yayınladığı fotoğraflarla ortaya çıktı.

YPG’ye, Kanada’da kurulan şu anda dünyanın 8 ülkesinde çok uluslu olarak faaliyet gösteren IAG (International Armored Group) adlı şirkete ait olan zırhlı araçlar verildi. YPG’ye kaç adet zırhlı araç verildiğine dair bir açıklama yapılmadı. Öte yandan zırhlı araçların ABD tarafından YPG’ye verildiği iddia edildi.

Tam teçhizatlı 10 kişi taşıyor

IAG Guardian APC olarak tanıtılan taşıyıcı, 4×4 yüksek korumalı bir zırhlı araç. Çatışma bölgelerinde askerler ile ayrıca kolluk kuvvetleri tarafından kullanılabilen taktik zırhlı araçta tam teçhizatlı 10 askeri personel taşınabiliyor. IAG Guardian’ın 360 derece dönen taretine makineli tüfek, füze ve bomba atar monte ediliyor. Araçta yangın söndürme sistemi, taktik tekerlekler, elektrikli vinç, monitörlü termal görüntüleme ve gözetleme kameraları, uzun menzilli ışıklar, VHF ve HF iletişim sistemleri bulunuyor.

BM’de aynı zırhlıyı kullanıyor

Yüksek balistik ve patlama direncine sahip IAG Guardian’ın zemini, kara mayınları ve EYP’lere karşı koruması için özel olarak tasarlandı. Blast (patlama) etkisini azaltan zırh ve koltuk sistemine sahip araç YPG savaşçıları tarafından kullanılmaya başladı. B6 ve B7 koruma seviyeli zırha sahip olan araçları ABD Ordusu, Kürdistan, Malezya gibi ülkeler ile Birleşmiş Milletler Barış Gücü birliklerinde askeri amaçlı kullanıyor.

Kaynak:Narinaazad

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?